TOÇ BİR-SEN, KORUYUCU GİYİM VE DONANIM MALZEMESİ ÇAĞRISINI YİNELEDİ

TOÇ BİR-SEN, KORUYUCU GİYİM VE DONANIM MALZEMESİ ÇAĞRISINI YİNELEDİ

A- A A+
25 Mart 2020 Çarşamba


TOÇ BİR-SEN, KORUYUCU GİYİM VE DONANIM MALZEMESİ ÇAĞRISINI YİNELEDİ

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, zoonoz hastalıklarla mücadele eden ve gıda güvenliğini sağlayan Tarım ve Orman Bakanlığı’nda görev yapan çalışanlar için koruyucu giyim ve donanım malzemesi verilmesi talebini yineleyerek, bu talebin hayati önem taşıdığına dikkat çekti.

Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda başta zoonoz hastalıklarla mücadele eden personel olmak üzere, gıda denetimi yapan çalışanlara koruyucu giyim ve donanım malzemesinin verilmesine ilişkin taleplerini bir kez daha dile getirdi. Geçtiğimiz günlerde Personel Genel Müdürü İrfan İçöz ile yaptıkları görüşmede de konuya ilişkin taleplerini ve görüşlerini paylaşan Öztürk, Bakanlık çalışanlarının;`Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır` şiarıyla mesai mefhumu gözetmeksizin görev yaptıklarını kaydetti.

‘Canları pahasına sahada görev yapan tarım ve orman çalışanlarının sağlığını korumalı, riskleri ortadan kaldırmalıyız’ diyen Genel Başkan Öztürk açıklamasında şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ile yaptığı görüşmede “Gıda Tarım ve Hayvancılık bu tür zor dönemlerde en önemli ve en hassas Bakanlıklardan biridir” beyanıyla, Bakanlığımızın bu süreçteki stratejik önemini en üst düzeyde ifade etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dile getirdiği gibi ülke olarak COVİD-19 ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde, kıymetli mesai arkadaşlarımız hayati öneme sahip bir görev üstlenmektedirler. 

Bakanlığımız bünyesinde özellikle zoonoz hastalıklarla mücadele kapsamında aşılama faaliyetlerini ve halk sağlığını korumak için gıda denetim hizmetlerini yürüten personelimizin de böylesine riskli bir süreçte görevlerini aksatmadan sürdürebilmeleri ve olumsuz durumlarla karşılaşılmaması için koruyucu giyim ve donanım malzemesi verilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda, insan sağlığını korumak için büyük bir özveri ile çalışan personele, Bakanlığımız tarafından koruyucu giyim ve donanım malzemesi verilmesi yönündeki talebimizi yineliyor, personelin tek kullanımlık, önlük, bone, eldiven, maske, el dezenfektanı vb. gibi öncelikli giyim ve donanım ihtiyaçlarının karşılanması yönünde gerekli tedbirlerin alınmasını önemle talep ediyoruz.

Sahada üstlendikleri vazifenin sorumluluğuyla özveriyle görev yapan tüm mesai arkadaşlarıma başarılar diliyor, her birine sendikam ve ülkem adına yürekten teşekkür ediyorum.”

 

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR