SÖZLEŞMELİLER İLE İLGİLİ MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ YER DEĞİŞİKLİĞİ GENELGESİ YAYIMLANDI

SÖZLEŞMELİLER İLE İLGİLİ MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ YER DEĞİŞİKLİĞİ GENELGESİ YAYIMLANDI

A- A A+
25 Mart 2020 ÇarşambaTarım-Ormancılık Hizmet Kolu’nun Yetkili Sendikası Toç Bir-Sen olarak; Tarım ve Orman Bakanlığımızla gerçekleştirdiğimiz Kurum İdari Kurulu Toplantısında imza altına aldığımız, “sözleşmeli personelin yer değişikliği taleplerinin karşılanması” mücadelemiz sonuç verdi, yer değişikliği genelgesi yayımlandı.

Hatırlanacağı gibi 19 Mart Perşembe günü Toç Bir-Sen Genel Başkanımız Hüseyin Öztürk, Genel Başkan Yardımcılarımız Fatih Doğan ve Zekeriya Yazıcı ile birlikte, Personel Genel Müdürü İrfan İçöz’le bir görüşme gerçekleştirmişti. Genel Başkanımız bu görüşmede Genel Müdür İçöz’e Tarım ve Orman Bakanlığı personelinin sosyal ve özlük haklarına ilişkin taleplerini sunarak, konuya ilişkin hazırladığımız raporu sunmuştu.

Oldukça verimli geçen toplantıda Genel Başkanımız Hüseyin Öztürk, sözleşmeli personelin yer değişikliği taleplerinin karşılanması için Bakanlık tarafından yürütülen sözleşmeli personel pozisyonlarının il ve kurum bazında dağılımın ve yer değişikliğine ilişkin sürecin en kısa sürede sonuçlandırılması gerektiğini kaydederek; “Bakanlığın ihtiyaç duyduğu kadro ve unvanlarda yeni personel alımı yapılması ve Bakanlıkta çalışan sözleşmeli personelin yer değişikliği taleplerinin karşılanması yönündeki talebimiz Kurum İdari Kurul Tutanağı ile imza altına alınmıştır. Bu talebin karşılanmasıyla birlikte bir taraftan yer değişikliği bekleyen mevcut sözleşmeli personelin bir an önce tayin talepleri gerçekleştirilerek mağduriyetlerin önüne geçilecek, diğer taraftan da 2018 KPSS’dan yeterli puanı alarak açıktan atama bekleyen kardeşlerimizin de bir an evvel istihdamı sağlanmalıdır” demişti.

Görüşmemizin ardından bugün sözleşmeli personelin yer değişikliğine ilişkin talebimiz kazanıma dönüşerek, Personel Genel Müdürü Sayın İrfan İçöz tarafından imzalanan ve '3 yılını dolduran 4/B’li personelin yer değişikliğine ilişkin genelge' bugün 81 ilimize gönderilmiştir.

Talimatları için Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye ve Personel Genel Müdürü İrfan İçöz'e teşekkür ediyor, 4/B’li personelimizin tayin taleplerinin hayırlı olmasını diliyor, en kısa sürede bir müjde de atama bekleyen gençlerimiz için bekliyoruz.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR