GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVLARINA İLİŞKİN TALEBİMİZDE SÜREÇ BAŞLADI

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVLARINA İLİŞKİN TALEBİMİZDE SÜREÇ BAŞLADI

A- A A+
26 Mart 2020 PerşembeYetkili Sendika Toç Bir-Sen olarak, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ekim ayında gerçekleştirdiğimiz Kurum İdari Kurulu Toplantısına taşıyarak imza altına aldığımız; ‘bakanlık Personeli için en kısa sürede Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının açılması” talebimizin hayata geçirilmesi için süreç başlatıldı.

Genel Başkanımız Hüseyin Öztürk başkanlığındaki Toç Bir-Sen heyetinin, geçtiğimiz hafta Personel Genel Müdürü İrfan İçöz ile yaptığı görüşmeye de taşınan talebimiz ardından bugün beklenen haber geldi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünce; Milli Eğitim Bakanlığına Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının 2020 yılı Ekim-Kasım ayları içerisinde yapılmasına ilişkin resmi yazı bugün yazıldı. MEB Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne yazılan yazıda, söz konusu sınavlar için tarih belirlenmesi ve sınava ilişkin protokol yapılması talep edilmiş olup, yetkili sendika olarak ısrarla talep ettiğimiz "Tarım ve Orman Bakanlığı personeline ihtiyaç duyulan ve uygun görülecek kadro ve unvanlarda Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarının" mümkün olan en kısa sürede yapılması talebimizin takipçisi olacağımızı bir kez daha beyan ediyoruz.

Çalışanlarımızın büyük bir heyecanla beklediği, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınav sürecinin başlatılması talimatları için Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye, emekleri için de Genel Müdürümüz Sayın İrfan İçöz’e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyor, sınavların Tarım-Orman çalışanlarımız için hayırlı olmasını diliyoruz.

 

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR