2 BİN 153 KADROYA ATAMALAR 15-22 MAYIS 2020 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK

2 BİN 153 KADROYA ATAMALAR 15-22 MAYIS 2020 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK

A- A A+
27 Mart 2020 CumaTarım ve Orman Bakanlığına 2 bin 153 kadroya yapılacak atamalar için beklenen tarih bugün açıklandı. Bakan Pakdemirli atamaların 15-22 Mayıs 2020 tarihleri arasında ÖSYM üzerinden yapılacağını belirtti.

Hatırlanacağı gibi Yetkili Sendika Toç Bir-Sen olarak; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kabullerinde, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ile yaptığımız görüşmelerde ve KİK Toplantılarında dile getirdiğimiz; Bakanlığımıza personel alımı talebimiz karşılık bulmuştu. Talebimizin kazanıma dönüşmesindeki süreç ise 27 Şubat 2020 tarihinde Sayın Bakanımız tarafından verilen personel alım müjdesiyle başlatılmıştı.

Bugün de Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Meteoroloji Genel Müdürlüğü bölge müdürleriyle video konferans aracılığıyla bir toplantı yaptı.

Sayın Bakan Pakdemirli, toplantıda Tarım ve Orman Bakanlığına daha önce alınacağı belirtilen 2 bin 153 kadroya ilişkin atamanın hangi tarihlerde yapılacağını açıkladı. Atamaların 15-22 Mayıs 2020 tarihleri arasında ÖSYM üzerinden yapılacağını belirten Bakan Pakdemirli "Bu tarihlerde 790 veteriner hekim, 699 ziraat mühendisi, 363 gıda mühendisi, 101 su ürünleri mühendisi, 11 veteriner sağlık teknikeri ile 189 ziraat teknikeri ataması yapacağız” dedi.

Toç Bir-Sen olarak, Tarım ve Orman Bakanlığı’nda iş yükünün azaltılması ve mezun olan gençlerin kendi alanlarında istihdam edilmesi noktasındaki talebimize destek ve katkıları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye, Personel Genel Müdürümüz Sayın İrfan İçöz’e ve Bakanlık bürokratlarımıza teşekkür ediyor, alımların kurumlarımız, kurum çalışanlarımız ve atama bekleyen gençlerimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR