Yalçın TV NET ve Akit TV Canlı Yayınlarında Gündeme Değerlendirdi

Yalçın TV NET ve Akit TV Canlı Yayınlarında Gündeme Değerlendirdi

A- A A+
02 Nisan 2020 PerşembeMemur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, TVNET ve Akit TV canlı yayınlarına bağlanarak gündemi değerlendirdi.

 

 

Genel Başkan Ali Yalçın, SKYPE üzerinden bağlandığı canlı yayınlarla koronavirüs gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Yalçın, bütün dünyada hissedilen ve insanı ilgilendiren her konuyla ilgili doğrudan, etkili ve yıkıcı sonuçlar üretme kapasitesine sahip koronavirüs salgınıyla karşı karşıya olduklarını ifade ederek, Türkiye’nin ilk andan itibaren gerek milletin hassasiyeti ve gerekse devletin ortaya koyduğu mücadele sayesinde salgına karşı idari ve insani tedbirler noktasında önemli mesafeler kaydettiğini ifade etti.

Sağlık hizmetlerini sunan çalışanlara dikkat çeken Yalçın, her birisine emsalsiz fedakarlıklarından dolayı minettar olduklarını ifade etti.

Salgınla Mücadele Sürecinde Kimse Zorda Kalmamalı
Koronavirüsün çalışma hayatına olumsuz etkileri olduğunu ifade eden Yalçın, “İnsanlar, hayatlarını sürdürmek için çalışmak, hayatta kalmak için ise evde kalmak zorundalar. Bu çelişkinin ürettiği ve üreteceği mağduriyetlere gözlerimizi kapayamayız. Kesinlikle uyulması gereken bir husus var; zorunlu olmadıkça herkes salgınla mücadele noktasında ‘evde kal’malı. Fakat yine kesinlikle olması gereken bir başka husus daha var; hiç kimse salgınla mücadele sürecinde de zorda kalmamalı, yalnız kalmamalı, darda kalmamalı” dedi.

Memur-Sen olarak koronavirüsle mücadele kapsamında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na 1 milyon TL, “Şimdi Vefa Vakti” kampanyasıyla da İHH, Deniz Feneri ve Kızılay’a 1 milyon TL olmak üzere toplamda 2 milyon TL’lik bağışta bulunduklarını da hatırlatan Yalçın bunun yanı sıra Memur-Sen ve bağlı sendikaların yöneticileri olarak birer maaşlarını da bağışladıklarını ifade etti.

Yalçın konuşmasında belediyelerde görevlerine son verilen personellerin de mağdur edilmemesi gerektiğine dikkat çekti.

Yalçın, “Unutmayın ki,işine son verdiğiniz 5393’e tabi emekçiler zor durumdalar şuan. Belediyeler polemik yapmayıp,kapının önüne koydukları emekçiyeşu zor günlerde vefa göstermeli” diyerek sözlerini tamamladı.

 

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR