Toç Bir-Sen Akademi’nin Gençleriyle İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Toç Bir-Sen Akademi’nin Gençleriyle İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

A- A A+
19 Mayıs 2020 Salı


Toç Bir-Sen Akademi’nin Gençleriyle İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Toç Bir-Sen; Türkiye'nin dört bir yanındaki ‘Toç Bir-Sen Akademi’nin gençleriyle video konferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri ve Toç Bir-Sen Akademi’nin 1. ve 2. Dönem gençleri katıldı.

200’ü aşkın katılımcının yer aldığı konferansta gençlere seslenen Genel Başkan Hüseyin Öztürk, ilk olarak gençlerin Ramazan aylarını tebrik ederek bu günler ve gecelerin tüm İslam Alemi’nin ve insanlığın kurtuluşuna vesile olması, hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Öztürk; “Toç Bir-Sen olarak, dava şuuruna sahip, bilgiye ve öğrenmeye her zaman açık, pusulası doğruluk ve vicdan olan, mücadele ruhu diri bir neslin devamı hedefiyle kurduğumuz Toç Bir-Sen Akademi'nin siz gençleriyle biraraya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Tüm dünyayı içine alan bu salgın sürecinde, sendikal ve sosyal anlamda tüm adımlarımızı yarınlara daha güçlü taşıyacağına inandığımız siz gençlerimizle hem yaşadığımız süreç ve gündeme ilişkin değerlendirmeleri, hem geleceğe dair çalışmalarımızla ilgili istişarelerimizi, hem de eğitim programlarımız ve sohbetlerimizi online olarak gerçekleştireceğiz” dedi.

“Ülkemiz ve Milletimiz İçin Görevler Üstlendik”

“Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak; tüm insanlığın salgınla imtihan edildiği bir dönemde ülkemiz ve milletimiz için görevler üstlendik” diyen Öztürk şunları söyledi: “Emek örgütü olmanın sorumluluğunun yalnızca temsil ettiğimiz kitlemizin sorunlarını çözmekle sınırlı olmadığının, tüm mazlum ve mağdurlara da var gücümüzle destek olmak gerektiğinin her daim farkındayız. Bu bilinçle Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na 1 milyon TL, “Şimdi Vefa Vakti” kampanyasıyla da İHH, Deniz Feneri ve Kızılay’a 1 milyon TL olmak üzere toplamda 2 milyon TL’lik bağışta bulunduk Genel Başkanlar olarak da 1'er maaş da bağışlayarak kampanyaya katkıda bulunduk. Yine her Ramazan ayında olduğu gibi bu Ramazan’da da kardeşlik, birlik ve yardımlaşma bilincini kuşanarak İHH, Deniz Feneri ve Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere 1.500.000 TL değerindeki kumanya yardımı ile Memur-Sen olarak toplamda 4.000.000 TL' yi bulan bir destekte bulunduk. Ayrıca Kovid-19 salgını nedeniyle kan stokları azalan Kızılay’a destek olmak amacıyla “Kan Ver Hayat Ver, Kızılay’a Destek Ver” kampanyamızla tüm teşkilat mensuplarımızı ve vatandaşlarımızı bu kampanyamıza destek vermeye çağırdık. Bu zor süreçte gücümüzün yettiği kadar imkânlarımızı seferber ederek ülkemize ve milletimize destek olmaya gayret ettik. Bir kez daha çağrımıza kulak veren, elinden geldiğince maddi ve manevi destek olan tüm teşkilat mensuplarımıza ve özellikle Vefa Destek Gruplarında yer alan çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”

“İçinde Bulunduğumuz Süreç Çalışmalarımıza Engel Olmamalı”

Salgının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren hastalığın önlenmesi ve kontrol altına alınması noktasında çok önemli tedbirler alındığını kaydeden Genel Başkan Öztürk, ülkemizin bu noktada tüm dünyaya da örnek olduğunu belirtti. Öztürk, içinde bulunulan sürecin sendikal çalışmalara engel olmaması gerektiğini de söyleyerek; “Bu süreçte bizler gerekli tedbirleri alarak sorumluluklarımızın farkındalığıyla sorunların çözüm bulması, taleplerin karşılık bulması için mücadele etmeye, çalışmaya devam ediyoruz. Hayatımız, çalışmalarımız pandeminin gölgesinde kalmamalı, tedbirleri elden bırakmadan,  işimizi, sorumluluklarımızı ve çalışmalarımızı yürütmeliyiz” dedi.

Öztürk; “Tarım ve Orman Bakanlığı’nın da Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi ülkemiz ve milletimiz için büyük bir sorumlulukla bu mücadele yer aldığını dile getirerek; “Salgın sürecinde Tarım-Orman çalışanlarımız gece gündüz demeden, halk sağlığı, gıda güvenliği ve ormanlarımızın korunması için büyük bir özveriyle çalıştılar,  hep birine teşekkür ediyorum” dedi.

Toç Bir-Sen Akademi eğitimlerinin bu süreçte online olarak devam edeceği müjdesini de veren Genel Başkan Öztürk eğitim programına ilişkin bilgiler paylaştı. Bu süreçte Online Seminerler, Kitap Okuma Tahlilleri ve Sinema Film İzleme Etkinliği olmak üzere programlar hedeflediklerini söyleyen Öztürk, her ay bir konu ve bir konukla seminerlerine devam edeceklerini, belirlenen bir kitabın okunarak online olarak tahlilinin gerçekleştirileceğini, ailece izlenebilecek toplumsal ve değer eksenli içeriğe sahip sinema filmlerinden her hafta belirlenecek 1 film izlenerek bunun da kitap ile birlikte tahlil edileceğini kaydetti.

Toplantıda söz alan katılımcılarda hem gündeme ilişkin konular hakkında, hem de Toç Bir-Sen Akademi’nin çalışmaları hakkında görüş, öneri ve taleplerini dile getirdiler.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR