SOYLU SENDİKAL MÜCADELEMİZDE 19. YILIMIZ

SOYLU SENDİKAL MÜCADELEMİZDE 19. YILIMIZ

A- A A+
22 Mayıs 2020 CumaBugün; TOÇ BİR-SEN’imizin emeği, ekmeği, hakkı, hukuku önceleyen, insanı ve insan onurunu merkeze alan, medeniyet değerlerimizi kuşanmış onurlu sendikal mücadelesinin 19’uncu yıldönümü.

23 Mayıs 2001 tarihinde; bir avuç inanmış dava adamının hak, emek, ekmek, özgürlük ve alınterini büyütmek için tohumlarını attığı Toç Bir-Sen olarak; siz değerli üyelerimizle büyüyüp güçlendiğimiz, on dokuzuncu kuruluş yıl dönümümüzün heyecanını, gururunu, onurunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Soylu mücadelemizin ilk gününden bugüne kadar TOÇ BİR-SEN olarak; insan onurunu, medeniyet değerlerimizi merkeze alarak, kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, kırmadan-dökmeden, ekmeğin ve emeğin yanında, değerler sendikacılığını esas alan bir erdemliler hareketi olduk.

Üyelerimizin; ekonomik, sosyal, özlük, mesleki hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesi için bizlere verdiğiniz yetkinin bilinci ve sorumluluğuyla, daima canla başla çalıştık. Büyük mücadeleler ve zorluklar neticesinde, pek çok kazanıma hep birlikte imza attık. Her bir üyemizin ve hizmet kolu çalışanlarımızın haklı taleplerinin savunucusu, üstlendiğimiz öncü misyonumuzla sorunun değil, çözümün paydaşı olduk.

Toç Bir-Sen olarak; Kamu görevlilerimizin insan onuruna yaraşır bir çalışma hayatına kavuşmaları için mücadele etmenin yanı sıra tarihi şanlı zaferlerle dolu kadim medeniyetimizin; birlik, beraberlik, kardeşlik, merhamet, adalet, şefkat ve sevgiyle yoğrulan bu soylu mücadelemizde, omuzlarımıza yüklediği sorumlulukların farkındalığıyla aziz milletimizin, milli iradenin, istikbalimizin, istiklalimizin, ülkemizin ve tüm dünya mazlumlarının sesi olduk, zalimin ve zulmün karşısında daima elif gibi dik durduk. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kamu çalışanlarımızın sosyal ve özlük haklarının korunması ve geliştirilmesi için mücadele etmeye, ter akıtmaya, büyük ve güçlü Türkiye idealine sahip çıkmaya, milli iradenin yanında yer almaya, yılmaz nöbetçisi olmaya, destansı yürüyüşümüzü sürdürmeye, mağdurun yanında yer almaya, hainlerin, zalimlerin, karşısında durmaya devam edeceğiz.

Soylu sendikal yolculuğumuzda hep birlikte bir olarak, iri olarak, diri olarak; daha nice güçlü 19 yıllar temenni ediyor, bu davada omuz omuza yürüdüğümüz;  Yönetim Kurulu Üyelerimize, İl ve Şube Başkanlarımıza ve Yönetimlerine, İşyeri Temsilcilerimize, Kadınlar ve Engelli Çalışanlar Komisyonlarımıza, mücadelemize emek ve gönül veren tüm dava arkadaşlarımıza ve üyelerimize, güvenleri ve destekleri için şükranlarımızı sunuyoruz.

 

BİRLİĞİMİZ, BERABERLİĞİMİZ, KARDEŞLİĞİMİZ GÜÇLÜ VE DAİM OLSUN

 

 

 

 

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR