Sakarya Şube, Orman Çalışanlarına Yapılan Saldırıyı Kınadı

Sakarya Şube, Orman Çalışanlarına Yapılan Saldırıyı Kınadı

A- A A+
29 Mayıs 2020 CumaTarım-Orman çalışanlarına yapılan saldırılara bir yenisi daha dün Sakarya’da eklendi. Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, Akyazı Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Güney Dokurcun Orman İşletme Şefliği sınırlarında kalan Haydarlar Köyünde, dün saa 12:00 sularında kaçak orman emvali bulundurduğu ihbarı üzerine, olay yerine intikal eden toplu koruma ekibinin görev yapmaları engellenerek, silahlı saldırıda bulunuldu.

Silahlı saldırıda; işletme şefleri ve toplu korumada görevli orman muhafaza memurları yara almadan kurtarılırken ekip aracı ise kurşunların hedefi oldu.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Toç Bir-Sen Sakarya Şube Başkanlığı; “Yaşadığımız bu olayda saldırıya uğrayan arkadaşlarıma geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, arkadaşlarımıza saldıran canileri kınıyoruz.

Aylardır dillendirdiğimiz, talep ettiğimiz gibi bir kez daha yetkililere sesleniyor; Toç Bir-Sen olarak; mesai mefhumu gözetmeksizin, cansiperane görev yapan ve sahada yapmış oldukları görevler nedeniyle sözlü ve fiziksel şiddete, bazen de silahlı saldırıya maruz kalan çalışanlarımıza özgü, unvan veya sınıf ayrımı olmaksızın tüm çalışanlarımızı kapsayacak bir yasa teklifinin Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanmasını ve TBMM Başkanlığına sunularak bir an evvel yasalaşmasına yönelik haklı talebimizi dile getiriyoruz.

Ayrıca saldırganların gerekli cezayı almaları için konunun takipçisi olduğumuzun da bilinmesini istiyoruz” dedi.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR