İSTİŞARE TOPLANTILARIMIZLA GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAĞIZ

İSTİŞARE TOPLANTILARIMIZLA GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAĞIZ

A- A A+
04 Ağustos 2020 SalıTüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Kovid-19 salgını nedeniyle teşkilat buluşmalarını, istişare toplantılarını, Toç Bir-Sen Akademi eğitim programlarını video konferans yöntemiyle yaparak sendikal faaliyetlerini yürüten Toç Bir-Sen, online toplantıların yanı sıra, yeni normalleşme sürecinde sağlık tedbirlerine uyarak ‘Dar Kapsamlı Bölge İstişare Toplantılarının startını Trabzon’dan verdi.

Doğu Karadeniz Bölgesi’ni kapsayan Daraltılmış İstişare Toplantısında konuşan Genel Başkan Hüseyin Öztürk; “Zincirlerinden kurtarılarak 86 yıllık özlemin son bulduğu Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin ardından restorasyonu tamamlanarak geçtiğimiz günlerde açılan ikinci cami Trabzon Ayasofya Camii’nin de sevincini yaşadığımız Trabzon’da teşkilatımızla bir araya gelmek ayrı bir mutluluk” dedi.

“BAŞARININ ANAHTARI İSTİŞAREDİR”

Genel Başkan Öztürk, yeni normal süreçle birlikte tüm sağlık tedbirlerine uyarak bölge toplantılarını yapacaklarını belirterek bu toplantıların daraltılmış bölge toplantıları şeklinde olacağının altını çizdi. Tüm insanlığın bir virüsle sınanarak, acizliğinin gözler önüne serildiği zorlu günlerde Toç Bir-Sen olarak bizler de, teşkilat olmanın şuurunu ve sorumluluğunu daha da çok hissettik. Biraraya gelemesek de kardeş olmanın, Edirne'den Kars'a kadar gönül selamını almanın ve vermenin ne denli güzel olduğunu gördük. Türkiye’nin en büyük emek hareketi Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak; salgın sürecinin ilk günlerinden itibaren birlik, beraberlik, dayanışma ve infak ruhu içinde, yardıma ihtiyacı olanlara el uzatmak, onlara destek olmak için yine sorumluluklarımızın farkındalığıyla hareket ettik. Öte yandan hizmet kolumuzda görev yapan kamu çalışanlarımızın sosyal ve özlük haklarının korunması, genişletilmesi, örgütlülüğümüzün büyümesi için pandeminin gölgesinde kalmadan ama tedbirleri de asla ihmal etmeden üzerimize düşen sorumluluklarımızı hakkıyla yerine getirebilmenin gayretinde olduk. Yaklaşık 5 aydır video konferans yöntemiyle yürüttüğümüz toplantılarımıza ‘Daraltılmış Bölge Toplantılarımızı’ da ekleyeceğiz. Başarının anahtarı istişaredir ve istişarede de hayır vardır. Bu sebeple salgın riskini asla gözardı etmeden, tedbirleri aksatmadan sürdüreceğimiz bu toplantılarımızın ilkini bugün ‘Doğu Karadeniz İstişare Toplantısı’ olarak Trabzon’da gerçekleştiriyoruz. Eylül ayıyla birlikte de diğer bölgelerimizle toplantılarımıza devam edecek, teşkilatımızla bir araya gelerek yapacağımız istişarelerle gücümüze güç katacağız” dedi.

“DAVA NEFERLERİMİZLE YENİ BİR DESTAN YİNE BİR DESTAN YAZDIK”

Konuşmasında yeni yetki yılına da değinen Genel Başkan Öztürk, “Tarım-Ormancılık Hizmet Kolu’nda bu yıl da omuz omuza yürüdüğümüz dava neferlerimizle yeni bir destan yine bir destan yazarak bayrağımızı 45.182 üyemizle daha da zirveye taşıdık.

2001 yılından bugüne kadar, Büyük ve Güçlü Türkiye idealinden vazgeçmeden, insani ve ahlaki değerlerden ayrılmadan kamu çalışanlarımız, milletimiz, ülkemiz ve tüm mazlumlar için mücadele ettik. Hak, hakikat, emek ve ekmek için alınteri döktük.

Dava şuuru ve sorumluluğunun farkındalığıyla hak yoldan ayrılmayan teşkilat mensuplarımızın emeği ve üyelerimizin bize duyduğu güvenin neticesinde kuruluşumuzun 19’uncu yılını 13’üncü yetkimizle taçlandırdık. Ben bir kez daha mücadelemize emek ve gönül veren İl ve Şube Başkanlarımıza ve Yönetimlerine, İşyeri Temsilcilerimize, Kadınlar ve Engelli Çalışanlar Komisyonlarımıza, omuz omuza yürüdüğümüz tüm dava arkadaşlarımıza ve üyelerimize Şahsım ve Yönetim Kurulu üyelerimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin” dedi.

“TÜRKİYE; TARİHİNE VE ECDADIN EMANETİNE SAHİP ÇIKMIŞ, BİR KEZ DAHA BAĞIMSIZ VE GÜÇLÜ BİR DEVLET OLDUĞUNU TÜM CİHANA GÖSTERMİŞTİR”

Yetki sevinci ve gururunun Ayasofya Camii’nin açıldığı döneme denk gelmesinin bu yılı daha bir ayrıcalıklı kıldığını söyleyen Genel Başkan Öztürk; “Yeniden güçlendiğimiz yeni yetki yılımızı, 86 yıl sonra zincirleri kırılan ve 567 yıllık hakikatine dönen, Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerinin emaneti Ayasofya Camii'nin 24 Temmuz’da Cuma namazıyla birlikte kapılarının açıldığı bu çok önemli dönemde ilan etmek hepimiz için ayrı bir heyecan, mutluluk ve gurur.

Çünkü Kutlu Fethin sembolü, Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri’nin emaneti Ayasofya sadece ülkemiz, milletimiz için değil tüm İslam Dünyası için de çok büyük bir öneme, değere sahiptir. Ayasofya’yı yeniden camiye çevirip ibadete açan Türkiye; tarihine ve ecdadın emanetine sahip çıkmış, bir kez daha bağımsız ve güçlü bir devlet olduğunu tüm cihana göstermiştir.

Bugün yeniden Ayasofya'dan ezanların ve tekbirlerin yükselmesine vesile olan inancı, azmi ve kararlılığıyla bu hasreti bitiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ayasofya’nın özgürlüğü için mücadele veren destek olan herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Trabzon, Artvin, Rize, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Gümüşhane ve Bayburt İl ve Şube Başkanlarının katılımıyla gerçekleşen Doğu Karadeniz Bölge Toplantısında Genel Başkan Hüseyin Öztürk’ün konuşmasının ardından teşkilat mensupları da söz alarak sendikal çalışmaları ve çalışanların sorunlarına ilişkin bilgilendirmelerde bulundular.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR