Ormanlarımızla Birlikte Geleceğimiz de Yanıyor

Ormanlarımızla Birlikte Geleceğimiz de Yanıyor

A- A A+
05 Ağustos 2020 ÇarşambaSon günlerde yurdumuzun çeşitli bölgelerinde çıkan orman yangınlarda maalesef yüzlerce hektarlık alan küle döndü, çok sayıda hayvan telef oldu.

Sivas, Bolu, İstanbul, Diyarbakır, Balıkesir, Eskişehir, Kastamonu, Konya, Denizli, Kırklareli, Osmaniye, Adana, Antalya, Muğla, Ankara, Hatay, Gaziantep, Tokat, Manisa, İzmir ve Sinop’ta çıkan yangınlarda hektarlarca alan yeşilden griye döndü, çok sayıda yabani hayvan yanarak can verdi.

Orman Genel Müdürlüğü’nün fedakar çalışanlarının yürüttüğü, halkın da destek verdiği yangınlar; orman teşkilatımızın kahraman ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda söndürülerek, soğutma çalışmaları yapıldı.

Bu yangınlarda da Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarımız, helikopterler, yangın söndürme uçakları, arazöz, dozer, su tankı ve çok sayıda ekipman ile yürüttükleri söndürme faaliyetlerinde son alev sönene kadar durmadan yorulmadan ter akıttılar.

İnsan kaynaklı olan, ihmalkarlık ve dikkatsizlik yüzünden çıkan yangınlarda aileleriyle bile bayramlaşmadan günlerce görev alarak canları pahasına görev alan Kahramanlar, ülkemizin akciğerleri olan ormanlarımızı korumak ve bu yangınların büyümesini, dağılmasını önlemek için üstün bir mücadele gösterdiler.

Toç Bir-Sen olarak bir kez daha, ülkesi ve milleti için tüm imkânlarını seferber eden Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Orman Genel Müdürümüze, 7 gün 24 saat gece gündüz resmi ve dini bayramlarda dahi cansiperane çalışan mesai arkadaşlarımıza, yangının söndürülmesine destek olan kamu kuruluşlarımızın personellerine ve vatandaşlarımıza; ülkemiz ve milletimiz adına teşekkür ediyoruz.

Unutmayalım ki; Ormanlar Dünyamızın Evrensel Değerleridir.

Ormanlarımızla Birlikte Geleceğimiz de Yanıyor. Lütfen hem kendimiz, hem milletimiz, hem ülkemiz hem de geleceğimiz için daha dikkatli olalım, ormanlarımızı hep birlikte koruyalım.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR