Azerbaycan’dan Memur-Sen’e Teşekkür

Azerbaycan’dan Memur-Sen’e Teşekkür

A- A A+
02 Ekim 2020 CumaAzerbaycan Hemkarlar İttifakı Konfederasyonu, Azerbaycan’a desteklerinden ötürü Memur-Sen’e teşekkür etti.

Azerbaycan’ın Ermenistan saldırılarına karşı meşru müdafaa hakkını kullanmasının ardından Memur-Sen Konfederasyonu başta Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e ve Azerbaycan Hemkarlar İttifakı Konfederasyonu’na destek mektubu göndermişti. 

Azerbaycan’ın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Azerbaycan Hemkarlar İttifakı Konfederasyonu Genel Başkan’ı Settar Mahbeliyev de kaleme aldığı bir mektup ile Memur-Sen’e desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Mahbeliyev imzasını taşıyan ve “Aziz Kardeşim Ali Yalçın” ifadeleri ile başlayan mektupta “Azerbaycan'ın işgal altındaki Dağlık Karabağ topraklarını kurtarmak için başlattığı karşı harekat dolayısıyla dayanışma ve manevi destek sergileyen başta sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türk halkına teşekkür ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Azerbaycan’ın hiçbir zaman başkalarının topraklarına göz dikmediği belirtilen mektupta “Azerbaycan ordusu başka bir devletin toprağını işgal etmiyor, yalnızca kendi toprağını koruyor ve onun için savaşıyor. Bugün Ermenistan'ın uzun yıllardan beri devam eden işgaline karşı kendi vatanımızı savunarak işgal altındaki bölgelerimizi kurtarıyoruz” denildi.

Memur-Sen teşkilatına ve bağlı sendikalara da teşekkür edilen mektupta “Azerbaycan Hemkarlar İttifakları Konfederasyonu olarak Azerbaycan halkı ve devletine destek olan kardeşliğin gerektirdiği dayanışmayı gösteren Memur-Sen'e ve ayrı ayrı sendika başkanlarına minnettarız. Manevi desteğiniz Azerbaycan için dualarınız bizim için gururlandırıyor. Allah şehitlerimize rahmet etsin, kahraman askerlerimize zafer nasip etsin.” İfadeleri yer aldı.azerbaycantesekkur

 

 

 
 
HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR
DİĞER HABERLER