Malatya Şube Yönetimi Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Yöneticileri İle İstişare Toplantısı Yaptı

Malatya Şube Yönetimi Malatya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Yöneticileri İle İstişare Toplantısı Yaptı

A- A A+
16 Ekim 2020 Cuma         TOÇ BİR-SEN Malatya Şube Başkanlığı Yönetimi İl Müdürlüğü yöneticileri ile Yeşilyurt Belediyesi Gedik Sosyal Tesislerinde bir araya geldiler.  Toplantıda il tarımına ve çalışma hayatına ilişkin sorunların değerlendirildiği istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Malatya Tarım İl Müdürü   Tahir Macit, İl Müdür Yardımcıları   Ahmet Turan Karaca,  Zeki Sadak,  Ramazan Çolak ve İdari Mali İşler Şube Müdürü  Vahap Şahin; İlçe Tarım ve Orman Müdürlerinden Battalgazi İlçe Müdürü   Hasan Basri Hacıoğlu ile Yeşilyurt İlçe Müdürü   Süleyman Berktaş, Toç Bir-Sen Malatya Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ve İşyeri Temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı İlhami Polat konuşmasında: Yöneticilerimizin davetimize icabet etmelerinden duyduğu memnuniyeti belirtti.  Modern dünyanın yeni yönetim anlayışının çalışanlar ile yöneticilerin diyalog halinde olmayı gerektirdiğini, bu süreçte çalışanlarımızın sorunlarının yöneticiler ile paylaşmayı sendikal çalışmaların en öncelikli amacı olduğunu söyledi. Polat konuşmasında “İlimizin Tarımının gelişmesi için üzerimize düşen her sorumluluğu seve seve yerine getiririz. İl ve ilçe Müdürlerimizin bizlerle diyalog halinde bulunmaları sendikamız adına büyük bir kazanımdır. Bu konuda İl Müdürümüz   Tahir Macit’in diyaloğa açık yönetim anlayışı bizleri son derece memnun etmektedir. Yöneticilerimizin bugüne kadar ilettiğimiz sorunları ciddiyetle takip etmeleri İl Müdürlüğümüzün verimli çalışmasına katkı sunduğu gibi çalışanlarımızın moral ve motivasyonları açısından da büyük önem taşımaktadır. Özellikle İl içi tayin konusu, Sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde yaşadıkları sorunlara ve özverili çalışmalarına atıfta bulunarak: Sağlık çalışanlarımızın ek ödeme, uygulama ücretlerinin iyileştirilmesi ve fiili hizmetin uygulamaya konulmasına ilişkin taleplerini İl Müdürümüze ileterek Bakanlık toplantılarında gündeme alınması gerektiğini belirtti. Ayrıca İlçe Müdürlüğümüzün bazılarında yetersiz bina alt yapısının ilçede çalışan personeller tarafından gündeme getirildiğini ifade etti.

Toplantıda İl Müdürümüz Tahir Macit konuşmasında özetle: toplantıyı düzenlemiş olmamızdan dolayı sendikamıza teşekkürlerini iletti. Yönetim anlayışında adalet ilkesini esas aldıklarını bu konuda dik duruş sergiledikleri belirtti. İl içi tayinler konusunda ilçelerde hizmet verecek personel yetersizliği varken İl Merkezinde personel yığılması olduğunu bu durumun kendilerini de sıkıntıya soktuğunun altını çizdi. İlçelerimizde de hizmetin aksamaması gerektiğini; sağlık çalışanlarına ilişkin yaşanan sorunları Bakanlık bürokrasisi ile paylaşacağını vurguladı.

Şube Sekreteri İhsan Elpaze; kendisinin de bir üretici olduğunu üreticiler ile tarım çalışanlarının daha yakın iletişimde olmaları gerektiğini, İl Müdürlüğümüz yaptığı çalışmalar konusunda doğru bilgilendirmeler olursa üreticilerin yanlış değerlendirmelerinin ortadan kalkacağını, çiftçilerin bu beklentisinin karşılanması gerektiğini ifade etti..

İl Müdür Yardımcısı Ahmet Turan KARACA altını çizerek tarımsal desteklerde hakkaniyet ölçüsüne dikkat edildiğini. Bu konuda İl Müdürlüğü Yöneticilerinin ve çalışanlarının büyük fedakarlıklara katlandıklarını, hakkaniyeti esas alan bir çalışma içerisinde olduklarını özellikle bu hakkaniyetin teslim edilmesi gerektiğini vurguladı.

İl Müdür Yardımcılarımız Zeki Sadak: “İlin ekonomisinde tarımın önemli bir yer tuttuğunu, Bakanlığımızın yapmış olduğu desteklerin İl ekonomisinin canlanmasına katkı sağladığını; Bu desteklerin dolaylıda olsa tüm vatandaşlara yansıdığını söyledikten sonra, bunun bir kazanım olduğunun bilincinde olmamız gerektiğini ifade etti.

Şube Başkan Yardımcısı Güven Özceyhan: “Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışmalarda çiftçileri doğru bilgilendirmenin önemine değindi. Yanlış değerlendirmelere yetersiz bilgilendirmelerin sebep olduğunu bu konuda kendisinin çiftçiler ile yaşadığı deneyimleri paylaştı.

Genel anlamda katılımcılar toplantının verimli geçtiğini toplantı ile ilgili iyi dileklerini belirttiler. Sendikamıza toplantıyı düzenlediği için şükranlarını sundular.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR
DİĞER HABERLER