Malatya Şube Başkanlığı Engelli Komisyonu İle Eğitim Ve İstişare Toplantısı Yaptı

Malatya Şube Başkanlığı Engelli Komisyonu İle Eğitim Ve İstişare Toplantısı Yaptı

A- A A+
20 Ekim 2020 SalıTOÇ BİR-SEN Malatya Şube Başkanlığı Engelli Komisyonunu oluşturdu. Komisyon Başkanlığına Malatya Orman İşletme Müdürlüğünde görevli Muharrem Uğur Dolu seçildi. Komisyon Başkan Yardımcıları İhsan Akgül, Hasan Çoban, İhsan Gürcü, Mehmet AK, Fuat Demirci ve Ayhan Demirel’den oluşmaktadır. İlk toplantısını Yeşilyurt Gedik Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirdiler.  Toplantıya yönetim kurulu ile birlikte iş yeri temsilcilerimiz de katıldılar.

Açılış konuşmasında Şube Başkan Yardımcısı Güven Özceyhan, ngelli Komisyonu oluşturmanın öneminden, bundan sonra engellilere yönelik etkinlikler yapacaklarından ve arkadaşların davete icabet etmelerinden dolayı teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Şube Başkanı İlhami Polat: “İlk kez Engelliler Komisyonu kurduk. Bundan dolayı çok sevinçliyim. Komisyon üyelerimizi kutlarım. Engelli çalışanlarının hep yanında yer alacağız. Sizler bizimle sorunlarınızı paylaşırsanız üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye çalışacağız. Sadece kamudaki engelli çalışanlarımızın değil tüm engelli vatandaşlarımızın sorunlarını gündeme getirmeyi görev bileceğiz. Engellilere yönelik yapılacak tüm etkinliklerde elimizden geldiğince destek olacağız. Malatya Memur-Sen İl Temsilciliği bünyesinde Şubemiz adına Muharrem Uğur Dolu bizleri temsil edecek. İnşallah daha büyük ve önemli organizasyonlara imza atacağız.” dedi.

Şube Sekreteri İhsan Elpaze ise konuşmasında üye olan arkadaşların tüm sorunlarını çözebiliriz diye bir iddiada bulunamayız; ancak sorunların çözümü konusunda ilgili makamlarla gerekli görüşmeleri yaparız. Bir mağduriyet yaşanıyorsa hukuksal yolla arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışırız. Hukuksal destek alacağımız Genel Merkez avukatlarımızın bulunması sendikamız üyeleri açısından önemli bir destektir, dedi.

Engelli Komisyonu Başkan Yardımcısı Ayhan Demirel yaptığı değerlendirmelerde: ”Cumhurbaşkanımız engellilere yönelik pozitif ayrımcılığı destekliyor ve engellilerin iş ve toplum hayatında daha etkin ve verimli olabilmesi için onlara daha fazla fırsat verilmesini destekliyor. Biz büyük bir aileyiz. Birlikten kuvvet doğar. Bedensel engel kader olsa da haksızlık ve mağduriyet kader değildir. Kamusal kazanımların en doğru adresi Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Memur-Sen’dir. Bizler kimseden lütuf istemiyoruz. Haksız talebimiz olmadı, olmazda; sadece yaşamımızı kolaylaştırmaya yardımcı olun. Birlikten kuvvet doğar. Bir yerlere ait olmak yaramıza merhem olur. Toç Bir-Sen ile gönül bağımız var. Sadece bireysel çıkarlarımız için burada değiliz.” dedi.

Memur-Sen Malatya İl Temsilciliği Engelliler Komisyonu Başkanı Behçet Çiftçi özetle şunları dile getirdi: Pandemi süreci çalışmalarımızı kısıtladı. Komisyon çalışmalarını tamamlamak için çalışıyoruz. Çalışmalarımızda istişare yöntemini esas alacağız. Sendikalar sorunları çözen makamlar değillerdir. Sorunları çözecek makamlara iletmek, kamuoyu oluşturmak bizim görevimizdir. Komisyon tamamlandıktan sonra önemli çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.

Toplantıya katılan üyelerimiz kanaatlerini paylaştılar. Toplantının düzenlenmiş olmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını söylediler ve yönetim kurulumuza böyle bir organizasyonu yaptığı için şükranlarını ilettiler.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR