TOÇ BİR-SEN BAŞKANLAR KURULU 7. VE 8. BÖLGE TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TOÇ BİR-SEN BAŞKANLAR KURULU 7. VE 8. BÖLGE TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

A- A A+
30 Ekim 2020 Cuma


TOÇ BİR-SEN BAŞKANLAR KURULU 7. VE 8. BÖLGE TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Toç Bir-Sen’in ‘Bölge İstişare Toplantıları’nın yedincisi ve sekizincisi de online olarak gerçekleştirildi.

Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Yalova, Bursa, Bilecik, Eskişehir ve Sivas Şube ve İl Başkanlarıyla 7.’si, İzmir, Muğla, Antalya, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Kırşehir, Manisa, Kırklareli, Bolu Şube ve İl Başkanlarının katılımıyla da 8.’sinin gerçekleştirildiği toplantıda teşkilata seslenen Genel Başkan Hüseyin Öztürk, konuşmasına Peygamber Efendimize (SAV) hakaret eden karikatürleri Fransa’da kamu binalarına yansıtan Macron, İslam karşıtlığını tırmandırmakta, kirli siyasi emelleri için ateşle oynamaktadır. İnsanların inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır. Bütün insanlık öğrendi ki; özgürlük Batı’da sadece bir slogandır. Tüm Memur-Sen teşkilatları olarak; emperyalistlerin, kapitalistlerin ve işgalcilerin uşağı Macron'u ve bu ahlaksızlığa destek olanları protesto ediyor, Macron gibilerin karşısından mücadele etmeyi hem düstur hem de onur sayıyoruz. Bütün dünya duysun ki; bizim için Hz. İsa (AS) da Hz. Musa (AS) da hülasa, Hz. Adem (AS)’den Hatemül Enbiya Hz. Muhammed (SAV)’e bütün peygamberler kutsaldır, haktır, sataşmadan dahi muaftır” dedi.

“Bu Kutlu Seferde Azerbaycan’lı Kardeşlerimize Zafer Diliyoruz”

Genel Başkan Öztürk konuşmasında kardeş ülke Azerbaycan’a cephede kudret, seferde mukavemet ve zafer diledi.

Memur-Sen olarak Azerbaycan’ın haklı mücadelesinde sonuna kadar yanlarında olacaklarını kaydeden Öztürk; “Azerbaycan’ın, Ermenistan tehdidi ve işgaline karşı gösterdiği mücadele ve kararlılık takdire şayandır. İçinde bulunduğumuz süreçte terör ve katliamla temayüz etmiş Ermenistan’a karşı yürütülen diplomatik ve askeri faaliyetlerin bütününde devletimiz Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın deklare ettiği irade, hem milletimizin hem de Memur-Sen’imizin fikrini de yansıtmaktadır.

Azerbaycan bizim için, bağımsızlığının korunması, sağlanması ve üzerinde daima titrenmesi gereken kardeş ülkedir. İnancımız, tarihimiz ve coğrafyamız ortak olan Can Azerbaycan’ımızın daima yanında olduğumuzu bir kez daha gür bir sesle dile getiriyor, bu kutlu seferde kardeşlerimize zafer diliyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

“Mücadele Etmeye, Kazanmaya Devam Edeceğiz”

Genel Başkan Öztürk, “Geçtiğimiz yıl Haziran ayı ile birlikte zirvedeki bayrağımızı daha da yukarılara taşımak, Toç Bir-Sen ulu çınarını daha da büyütmek sözünü hep birlikte vermiştik. Çok şükür bu sözümüzün gereği omuz omuza yürüdüğümüz dava neferlerimizle bir destan yazarak bayrağımızı 45.182 üyemizle daha da zirveye taşıdık. Şimdi, sorumluluğumuz dünden daha ağır, yolumuz daha uzun, hedefimiz daha da büyük bunun farkındayız. Tüm teşkilat olarak yılmadan, yorulmadan, asla zaferin rehavetine kapılmadan daha çok çalışacağız. Kamu çalışanlarımızın kazanımlarını artırmaya, sorunlarına neşter vurmaya devam edeceğiz.  Hak ve hakikat çizgisinden sapmadan, emek ve alınterinden ödün vermeden, Büyük ve Güçlü Türkiye idealinden vazgeçmeden, insani ve ahlaki değerlerden ayrılmadan üyelerimiz, kamu çalışanlarımız, milletimiz, ülkemiz ve ümmetimiz için, mağdur ve mazlumlar için mücadele etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Öztürk, Kasım ayında gerçekleştirilecek Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısına da değinerek şunları söyledi: “Yetkimizin 13. Yılında 45.182 çalışanımızın bize duyduğu güven ve desteğin omuzlarımıza yüklediği yetki sorumluluğuyla, mücadelemizi sürdürmeye devam edecek, yine yeni kazanımlara hep birlikte imza atacağız. Hem Kasım ayında gerçekleştirilecek KPDK toplantısına taşıyacağımız hem de bürokratik görüşmelerimizde talep ettiğimiz Tarım Orman Çalışanlarına Şiddeti Önlemeye Yönelik Yasal Düzenleme, Fiili Hizmet Süresi Zammı, Lisans Tamamlama, Kontrol Hizmetlerinde İlave Ödeme Kapsamının Genişletilmesi, Orman Muhafaza Memurlarının Hizmet Sınıfı Değişikliği ve Orman Muhafaza Memurlarının Görev, Yetki ve Sorumlulukları Hakkında Kanun çıkarılması gibi taleplerimizi kazanıma dönüştürmenin mücadelesini vereceğiz. Sorunlarımızın tamamı çözüme kavuşuncaya kadar sizlerle güç birliği yaparak mücadele etmeyi sürdüreceğiz.”

Genel Başkan Hüseyin Öztürk toplantılarda, sendikal faaliyetler ve yeni dönemdeki çalışmalara ilişkin de bilgiler vererek, İl ve Şube Başkanlarıyla istişarelerde bulundu. Öztürk’ün konuşmasının ardından İl ve Şube Başkanları da söz alarak sendikal çalışmaları ve çalışanların sorunlarına ilişkin bilgilendirmelerde bulundular.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR