Memur-Sen’den Deprem Mağdurları için 500 Bin TL’lik Bağış

Memur-Sen’den Deprem Mağdurları için 500 Bin TL’lik Bağış

A- A A+
19 Kasım 2020 PerşembeMemur-Sen Konfederasyonu, İzmir’de meydana gelen deprem afetinden etkilenen vatandaşlar için AFAD’a 500 bin TL’lik bağışta bulundu. 

Memur-Sen Genel Sekreteri Semih Durmuş ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Soner Can Tufanoğlu, AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu’yla bir araya geldi. Memur-Sen ve AFAD heyetlerinin de hazır bulunduğu görüşmede, Memur-Sen Genel Sekreteri Semih Durmuş ve Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Soner Can Tufanoğlu, İzmir’de depremden etkilenen vatandaşlar için AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu’na 500 bin TL’lik çeki teslim etti.

Görüşmede konuşan Semih Durmuş,  “Son yıllarda gerek dünya ölçeğinde gerekse ülkemizde doğal felaketler hayatımızın bir parçası haline geldi. Özellikle depremler bizim hayatımızın bir parçası artık. Öyle ki, ülkemiz topraklarının yüzde 96’sı farklı oranlarda depremden etkileniyor. Nüfusun yüzde 98’i bu bölgelerde yaşıyor. Böyle bir ortamda Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Başkanlığı yani AFAD’ın önemi bir kat daha artıyor. İşte son yaşanan İzmir depremi. Maalesef, 30 Ekim Cuma günü 6.6 şiddetinde meydana gelen depremde 115 vatandaşımız vefat ederken, 1034 vatandaşımız da yaralandı. Rabbimden, ahirete irtihal eden bütün kardeşlerimize rahmet ve mağfiret diliyorum. Allah, masumları cennetinde ağırlasın. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Tufanoğlu ise, deprem başta olmak üzere, doğal felaketlerin hemen hemen hepsinde koordinasyon olmazsa, süreç iyi yönetilemezse, daha büyük felaketlerin kapısını aralayacak bir kaosun meydana gelebileceğini belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Çok şükür ki, son yaşadığımız İzmir deprem felaketinde, AFAD, hemen organize olup yarım saat içinde bölgeye ulaşarak, olası felaket senaryolarının önüne geçti ve birleştirici bir rol üstlendi. Hepimizin şahit olduğu bir başka şey de, AFAD’ın koordinasyonunun hiç yara almaması. Öyle ki, arama kurtarma sürecinde hiçbir karmaşa çıkmıyor. Milletçe ne kadar şükretse azdır. Bakınız, AFAD’ımız her türlü afette, nükleer sızıntıdan depreme, selden çığa her yerde var. Bursa’da bir vatandaşımız kayboldu AFAD oradaydı. Giresun’da Sel oldu, AFAD oradaydı. Van’da çığ düştü, AFAD oradaydı. İhtiyaç duyulan her alanda biz AFAD’ı gördük. Dolayısıyla, AFAD her türlü alkışı ve desteği hak ediyor.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AFAD Başkanı Güllüoğlu ise, Memur-Sen’in zor günlerde daima yardımları ve destekleriyle ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu ifade ederek Memur-Sen camiasına teşekkürlerini iletti.

Güllüoğlu, böyle bir olayın tekrar yaşanmamasını temenni ettiklerini  her türlü olumsuz afetler için gerekli önlemlerin alındığının da altını çizerek depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR
DİĞER HABERLER