Toç Bir-Sen Genel Merkezi İl Ziyaretlerini Sürdürüyor

Toç Bir-Sen Genel Merkezi İl Ziyaretlerini Sürdürüyor

A- A A+
14 Temmuz 2021 ÇarşambaToç Bir-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu, üyelerini işyerlerinde ziyaret ederek ilkeli ve sorumlu sendikacılık anlayışıyla sürdürdükleri soylu mücadeleyi hizmet kolu çalışanları ile paylaşmayı sürdürüyor.

Bu kapsamda; Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Musa Şen, Fikret Akdeniz ve Harun Sarıdoğan, Kastamonu’nun merkez ve ilçelerini kapsayan bir dizi ziyaret gerçekleştirerek tarım-ormancılık hizmet koluna bağlı kurumlarda görev yapan tüm çalışanları işyerlerinde ziyaret ettiler.

Ziyaret edilen kurumlarda, üyelerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen, yetkili sendika Toç Bir-Sen olarak bu konulardaki çalışmalarını paylaşan Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Ağustos ayında gerçekleştirilecek olan 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerine ilişkin çalışmalar ve süreç hakkında da bilgilendirmelerde bulundular.

Toç Bir-Sen Heyeti yaklaşık bir hafta süren Kastamonu programı kapsamında; Kastamonu Tarım ve Orman Müdürü Fatih Önlem, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu, TKDK İl Koordinatörü Ahmet Kuyulu ve El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Eyvaz Acarca’yı ve bu kurumlarda görev yapan çalışanları da ziyaret ettiler.

Kastamonu’daki tüm İlçe Tarım Müdürlüklerini gezen Genel Başkan Yardımcıları; Karadere, İhsangazi, Küre, İnebolu, Bozkurt, Çatalzeytin, Cide, Azdavay, Pınarbaşı, Samatlar, Araç, Daday, Hanönü, Taşköprü, Tosya Orman İşletme Müdürlükleri’nde de düzenledikleri toplantılarla kurum çalışanları ile bir araya geldiler. Burada 2020 yılında Orman Genel Müdürlüğü’nde sözleşmeli olarak göreve başlayan personelle toplantıda buluşan heyet, onların talep ve sorunlarını dinleyerek onların sosyal ve özlük haklarına ilişkin yürüttükleri çalışmaları paylaştılar.

İl programı çerçevesinde Kastamonu Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri ve İşyeri Temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen İl Divan Toplantısında teşkilat ile buluşan Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları, Memur-Sen tarafından 81 ilde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen eyleme Kastamonu’dan basın açıklamasıyla destek vererek seyyanen zam çağrısı yaptılar.