Toç Bir-Sen Başkanlar Kurulu 1. ve 2. Bölge Toplantıları Gerçekleştirildi

Toç Bir-Sen Başkanlar Kurulu 1. ve 2. Bölge Toplantıları Gerçekleştirildi

A- A A+
10 Eylül 2021 CumaToç Bir-Sen Başkanlar Kurulu 1. ve 2. Bölge Toplantıları Rize ve Bitlis’te gerçekleştirildi.

Genel Başkan Hüseyin Öztürk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıların ilki Rize’de; Çorum, Bayburt, Sivas, Erzurum, Yozgat, Giresun, Erzincan, Rize, Trabzon, Ordu, Artvin, Gümüşhane, Samsun, Sinop, Tokat ve Amasya Şube ve İl Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Ardından 2. Bölge Toplantısı da Bitlis’te; Malatya, Diyarbakır, Tunceli, Bingöl, Muş, Siirt, Şırnak, Hakkari, Mardin, Elazığ, Adıyaman, Şanlıurfa, Van, Batman, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan Şube ve İl Başkanlarının katılımıyla yapıldı.

2022 ve 2023 yıllarını kapsayan ve mutabakatla sonuçlanan 6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımları gündemiyle gerçekleştirilen toplantılarda, Genel Başkan Öztürk, teşkilat mensuplarını Toplu Sözleşme süreci, kazanımlar ve kazanımların uygulanmasına yönelik konular hakkında bilgilendirdi.

6. Dönem Toplu Sözleşmesinin Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’nda bugüne kadar yapılan en iyi sözleşme olduğunu kaydeden Genel Başkan Öztürk, bunun yanı sıra 3600 ek gösterge ve sözleşmeliler konusunda 2022 yılı içerisinde bakanlık ve yetkili konfederasyon arasında çalışmalar başlatılmasındaki kararın çok önemli olduğuna vurgu yaptı.

Öztürk; “Toç Bir-Sen olarak tüm Şube ve İl Başkanlarımızla yaptığımız istişareler ve sahadaki çalışmalarımız sonrasında Toplu Sözleşme Tekliflerimizi oluşturduk. Sonrasında masada her bir üyemizin sorumluluğuyla haklı taleplerimizin kazanıma dönüşmesinin mücadelesini yürüttük. Alın terinin ve emeğin karşılığını alma, hakça paylaşma noktasında da Hizmet Kolumuzda onlarca kazanıma imza attık” dedi.

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk ile Genel Başkan Yardımcıları Fikret Akdeniz ve Harun Sarıdoğan bölge toplantılarının yanı sıra; Çorum, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Bitlis ve Muş’ta Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’na bağlı kurumlara ziyarette bulundular.

Hem kurum amirlerini hem de çalışanları ziyaret eden Toç Bir-Sen Heyeti buralarda düzenledikleri toplantılarda Toplu Sözleşme kazanımları hakkında çalışanları bilgilendirerek onların talep ve sorunlarını dinlediler.