Toç Bir-Sen 3. ve 4. Bölge Toplantıları Gerçekleştirildi

Toç Bir-Sen 3. ve 4. Bölge Toplantıları Gerçekleştirildi

A- A A+
24 Eylül 2021 CumaToç Bir-Sen 3. ve 4. Bölge Toplantıları gerçekleştirildi.

3’üncüsü Kayseri’de, 4’üncüsü de Sakarya’da düzenlenen Başkanlar Kurulu Toplantıları Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Kayseri Şube Başkanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen 3. Bölge Toplantısına; Tokat, Gaziantep, Kilis, Osmaniye, Hatay, Adana, Kahramanmaraş, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Çankırı, Konya, Karaman ve Mersin Şube ve İl Başkanları katıldı.

4. Bölge Toplantısı ise Sakarya Şube Başkanlığının ev sahipliğinde, Ankara, Kastamonu, Bartın, Karabük, Zonguldak, Düzce, Bolu, Sakarya, Kocaeli, İstanbul Şube ve İl Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Başkan Hüseyin Öztürk toplantıda mutabakatla sonuçlanan 6. Dönem Toplu Sözleşmesi ve yürütülen süreci teşkilat mensuplarıyla paylaştı. Öztürk ayrıca Genele ve Tarım-Ormancılık Hizmet Koluna ilişkin kazanımlar ile kazanımların uygulanmasına yönelik konular hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

Toç Bir-Sen olarak; 6. Dönem Toplu Sözleşmesiyle çok önemli kazanımlara imzamızı attıklarını vurgulayan Öztürk, “Çalışanlarımızın alın terlerinin karşılık bulması gayesiyle yürüttüğümüz çalışmalar, müzakereler ile kamu görevlilerimizin haklarını sonuna kadar savunduk. Bu kararlı duruşumuz neticesinde de çok güzel ve önemli kazanımlar elde ettik. Şimdi yeni yıl ile birlikte hayata geçecek olan kazanımlarımızın uygulanmasının takipçisi olacak, kamu çalışanlarımızın diğer haklı taleplerinin de karşılık bulması için tüm teşkilatımızla birlikte çalışmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi. 

2022 yılı hedeflerinin ve sendikal çalışmalara ilişkin yol haritasının konuşulduğu, istişarelerin yapıldığı toplantıda, Genel Başkan Hüseyin Öztürk katılımcıların sorularını da yanıtladı.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR