Toç Bir-Sen Akademi 2. Dönem 2. Kur Programı Çanakkale'de Gerçekleştirildi

Toç Bir-Sen Akademi 2. Dönem 2. Kur Programı Çanakkale'de Gerçekleştirildi

A- A A+
29 Eylül 2021 ÇarşambaToç Bir-Sen Akademi 2. Dönem 2. Kur Eğitim Programı Çanakkale’de gerçekleştiriliyor.

Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) ‘nın, genç kamu görevlilerinin eğitimine katkı sunmak için oluşturduğu Toç Bir-Sen Akademi’nin 2. Dönem Eğitim programının 2. Kuru Çanakkale’de başladı.

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, Isparta Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, Kurum Amirleri, Memur-Sen Çanakkale İl Temsilcisi Suat Özen ve Toç Bir-Sen Şube Başkanı Osman Nuri Tatlı ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Şube ve İl Başkanlıklarının her birinden birer gencin katıldığı eğitim programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Akademinin açılış programında gençlere seslenen Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk konuşmasına; “Eserleri, öğretileri ve mücadelesiyle bir neslin yeniden diriliş meşalesini ateşlemiş olan, Türkiye’nin en büyük emek hareketi Memur-Sen’in kurucu Genel Başkanı Merhum Mehmet Akif İnan Ağabeyimizi, Toç-Bir-Sen’imizin 20 yıllık soylu mücadelesinde, yılmadan, yorulmadan alın teri dökmüş Tahsin Suda, Serdar Güllüoğlu, Remzi Şanlı, Yılmaz Osanmaz, İbrahim Yaşar, Güven Perçem ve Hakkı Ünal kardeşlerimizi, vatanımız, bayrağımız, ezanımız, milletimiz ve devletimiz için gözlerini kırpmadan şehadete yürümüş tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle ve duayla yad ediyorum” diyerek başladı.

Konuşmasında pandemi nedeniyle hayatını kaybedenlere rahmet, hastalara da acil şifalar dileyen Genel Başkan Öztürk; Geçtiğimiz yılın başından bugüne değin sadece ülke olarak değil, tüm bir insanlık olarak tarihin en zor dönemlerinden geçiyoruz. Belki de sadece film setlerinde, stüdyolarda kurgulanacak bir salgın hastalığın en canlı şahitleriyiz.

Böylesine hassas dönemlerde kendi canlarını hiçe sayarak, gece gündüz demeden hastanelerde hasta insanların sağlığına kavuşması için mücadeleden yılmadan, yorulmadan hizmet eden sağlık kahramanlarımız asla unutulmayacak. Elindeki imkanları ülkesi ve milleti için seferber eden, üyelerinin emanetlerini ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmak için gecesini gündüzüne katan, sahayı ve mücadeleyi asla terk etmeyen Memur-Sen camiası da asla unutulmayacak. Pandemi döneminde büyük önem taşıyan sağlıklı gıda arzının hiçbir aksama olmadan sağlanması için insanların temiz ve sağlıklı bir şekilde beslenmesi için görevlerinin başından bir an olsun ayrılmayan Tarım ve Orman Bakanlığımızın her bir çalışanı asla unutulmayacak. Bu noktada emek harcamış, alın teri dökmüş herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“Bizi Hedeflerimize, İstikamet Şuuru Ulaştırabilir”

“Geleceğimizin imar ve inşası için kurduğumuz Toç Bir-Sen Akademi’de gayemiz; ülkesini, milletini, devletini seven, mazluma el uzatan, birlik, beraberlik, kardeşlik ruhu taşıyan gençlerimizin gelişimine katkı sağlamaktır” diyen Öztürk gençliği kazanan bir topluluğun istikbalini de kazanmış olacağının altını çizdi. Güçlü bir gelecek için de asla istikametten ve davadan ödün verilmemesi gerektiğini ifade Genel Başkan Öztürk gençlere “Bizi hedeflerimize; zoru kolaydan, kötüyü iyiden, zulmü adaletten, zararlıyı faydalıdan ayıran istikamet şuuru ulaştırabilir” diyerek şu tavsiyelerde bulundu:

Yaratılış gayemizin kulluğumuz olduğunu, bu dünya gayemizin insanlığın huzur ve refahı için olduğunu asla unutmadan, “Bir insanın kurtuluşu tüm insanlığın kurtuluşudur, bir insanın ölümü tüm insanlığın ölümüdür” inancıyla “İnsanı yaşat ki; devlet yaşasın” düsturumuz gayemiz için yılmadan yorulmadan mücadeleye devam edeceğiz.

Bir gaye için yetişmek, istikamet üzere olmak ancak kendini iyi yetiştirmiş bireylerle sağlanabilir. Bu değerlere ulaşmak, ulaştığımız hedeflerden sapmamak, donanım sahibi birer genç olmak için tüm imkân ve zamanları seferber edeceğiz.

Bizlere fayda sağlayacak tüm fikirleri tanıyacak, fikir ve ufkumuzu aydınlatacak yazarların eserlerini okuyacak, başta İslam Tarihimiz olmak üzere geçmişimizi iyi bilecek, tarihe yön vermiş şahsiyetlerin hayatlarını tahlil edecek ve kendimize bu noktada örnek ve rehber şahsiyetler belirleyeceğiz.

Binlerce düşüncenin ve sözüm ona modern çağın vebası izim’lerin çarpıştığı köhne ve sığ sistemlerin hiçbirine prim vermeden, daha geniş zeminlerde düşünce ufkumuzu geliştirmeye, bizi doğruya götürecek yolları ve iletişim kanallarını çoğaltamaya her zamankinden daha çok önem vereceğiz.”

Toç Bir-Sen Akademi 2. Dönem 2. Kur eğitimlerinin hayırlara vesile olmasını temennisinde bulunan Genel Başkan Öztürk sözlerini; “Toç Bir-Sen Akademi programının ülkemiz, sendikamız ve katılımcılarımız için hayırlara vesile olmasını diliyor, konuklarımıza, katılımları ve paylaşımlarıyla programa katkı sunan hocalarımıza teşekkür ediyor, tüm katılımcılara başarılar diliyorum” diyerek noktaladı.

Açılış programında Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Memur-Sen Çanakkale İl Temsilcisi Suat Özen ve Toç Bir-Sen Şube Başkanı Osman Nuri Tatlı da bir selamlama konuşması yaptılar.