Alanında Uzman Eğitimci ve Akademisyenler Toç Bir-Sen Akademi'de Gençlerle Buluştu

Alanında Uzman Eğitimci ve Akademisyenler Toç Bir-Sen Akademi'de Gençlerle Buluştu

A- A A+
03 Ekim 2021 Pazarİkinci Dönemin İlk Kuru Amasya'da, ikicisi ise Çanakkale’de gerçekleştirilen ve dört gün süren Toç Bir-Sen Akademi 2. Dönem Eğitim Programı açılış konuşmalarının ardından kitap tahlilleri ve eğitim programları ile devam etti.

Eğitim programının ardından Çanakkale Savaşı'nın yaşandığı yarımadadaki şehitlikleri ziyaret eden Toç Bir-Sen Akademi'nin gençleri, gözlerini kırpmadan şehadete koşan kahraman ecdadı minnet ve dualarla yad ettiler. 

Doç. Dr. Mehmet Merve ÖZAYDIN / Kamu Sendikacılığının Tarihi ve Geleceği

Katılımcıların büyük ilgiyle takip ettiği eğitim programlarında ilk olarak Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın’ın “Sendikal Hareketin Uluslararası Hukuki Dayanakları, Dünyada ve Türkiye’de Kamu Sendikacılığının Tarihi ve Geleceği” konulu sunumuyla gençlerle buluştu.

 

Said ERCAN / Dijitalizm

Uluslararası Sosyal Medya Derneği Başkanı Said Ercan da “Dijitalizm” konulu sunumuyla gençlerle bir araya geldi. Ercan; “Teknolojinin Gelişimi, Sosyal Medyanın Hızlı Yükselişi, Sosyal Medyanın Neden Önemli Olduğu” konularında katılımcıları bilgilendirdi.

 

Hüseyin ORUÇ / Mazlum Coğrafyalar ve Türkiye'nin İşlevi

İHH Genel Başkan Vekili Hüseyin Oruç, “Mazlum Coğrafyalar ve İnsani Diplomasi” konulu sunumuyla mazlum coğrafyalarda yapılan çalışmalara, diplomatik girişimlere, insanlığın kazanılması adına atılan önemli adımlara ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

 

Selim CERRAH / Gençlik ve Başarı  

Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Selim Cerrah; Gençlik ve Başarı, Türkiye Nedir? Türkiye’nin Dünü, Bugünü, Yarını konulu, değerlendirmeleriyle tecrübelerini, bilgi ve birikimlerini gençlerle paylaştı.

 

Mehmet Baki ÖZTÜRK / Teşkilatlanma Kültürü

MEB Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk “Teşkilatlanma Kültürü” konulu keyifli semineriyle Toç Bir-Sen Akademi'ye katkı sundu.

 

Nurullah GENÇ / Yönetim Sanatı

Toç Bir-Sen Akademi’ye katılan Şair ve Yazar Nurullah Genç de “Yönetim Sanatı” konulu sunumlarıyla duygulu anlara imza attı.

 

Eğitim seminerlerinin yanı sıra 2. Dönem, 1. Kur da gençlere okumak üzere hediye edilen kitapların tahlilleri yapıldı.

Ayrıca tüm katılımcılara 10 kitaptan oluşan Toç Bir-Sen Akademi kitap seti hediye edildi. Sette yer alan kitaplar ise şöyle;

 

Sezai Karakoç                             : İnsanlığın Dirilişi / Yitik Cennet

 

Necip Fazıl Kısakürek                  : İdeolocya Örgüsü

 

Cemil Meriç                                : Bu Ülke

 

Cahit Zarifoğlu                            : Yaşamak

 

Ahmet Hamdi Tanpınar               : Beş Şehir

 

Roger Garaudy                           : İnsanlığın Medeniyet Destanı

 

Rasim Özdenören                       : Gül Yetiştiren Adam

 

Mustafa Kutlu                             : Yoksulluk İçimizde

 

Nurettin Topçu                           : Türkiye'nin Maarif Davası.