Eğitim Programları Büyük İlgi İle Takip Edildi

Eğitim Programları Büyük İlgi İle Takip Edildi

A- A A+
23 Ekim 2021 Cumartesi41. Genişletilmiş Başkanlar Kurulu açılış konuşmalarının ardından eğitim toplantıları ile devam etti. Oturumların tamamı teşkilat mensuplarınca büyük ilgi ve beğeni ile takip edildi.

Zekeriya Yazıcı / 6. Dönem Toplu Sözleşme Kazanımları ve Uygulama Esasları

Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Zekeriya Yazıcı, Kamu Görevlilerinin geneli ile Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’na ilişkin 6. Dönem Toplu Sözleşme kazanımları ve bu kazanımların uygulanmasına ilişkin esaslar hakkında teşkilat mensuplarını bilgilendirdi.

Yazıcı sunumunun ardından katılımcıların sorularını yanıtladı.

 

Selim Cerrah / Teşkilat Kültürü

Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Selim Cerrah 'Teşkilatlanma Kültürü' konulu sunumuyla katılımcılara seslendi.

“Memur-Sen ve Toç Bir-Sen, bu milletin izzetini her yerde savunmak için taşın altına elini koymuş değerli bir teşkilattır" diyen Cerrah katılımcılara "Aldığınız kararın omuz omuza arkasında olursanız teşkilat olursunuz" diyerek bilgi, birikim ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

 

Prof. Dr. Nurullah Genç / Yönetim Sanatı

Edebiyat dünyamızın usta ismi, Şair ve Yazar Prof. Dr. Nurullah Genç, ‘Yönetim Sanatı’ konulu keyifli sohbetiyle Eğitim ve İstişare Toplantısına katkı sundu.

Genç; "Meselenize sahip çıktığınızda başarılı olursunuz. Hedeflere ulaşmak için; Ufka doğru kararlı bir şekilde yürümek gerekiyor" dedi.

 

Şube ve İl Başkanları Toplantısı – Mali İşerden Sorumlu Başkan Yardımcıları Toplantısı

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Eğitim ve İstişare Toplantısı’nda Genel Başkan Hüseyin Öztürk ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Şube ve İl Başkanları ile bir araya geldiler. Toplantıda, sendikal faaliyetler, Toplu Sözleşme sonrası yürütülecek çalışmalar gibi konular hakkında istişarelerde bulunuldu, teşkilat başkanlarının soruları yanıtlandı.

Genel Başkan Yardımcısı Fatih Doğan ve Denetleme Kurulu Başkanı Nail Süngü’nün başkanlığında ise Mali İşerden Sorumlu Başkan Yardımcıları ile toplantı gerçekleştirildi.

 

Said Ercan / Dijitalizm

Başkanlar Kurulu Eğitim ve İstişare Toplantısının son gününde İletişim Uzmanı/Yazar Said Ercan ‘Dijitalizm’ konulu sunumuyla teşkilat mensuplarımıza seslendi.

“Sosyal medyanın, dijitalin neredeyse her yerde olduğu bir dünya çağına geldik. Haliyle dijitali bilmek, öğrenmek durumundayız” diyen Ercan dijital dünyada en büyük güvenlik zafiyetinin de insanın kendisi olduğu uyarısında bulundu.

 

İşte Teşkilat, İşte Sendika

4 gün boyunca süren ve teşkilat mensuplarının tüm programları büyük ilgiyle takip ettiği toplantıda 81 il teşkilatının tamamı sahada yürüttükleri mücadelenin karşılığı olana yeni üyelikleri Genel Başkan Hüseyin Öztürk’e takdim ettiler.

Genel Başkan Öztürk tüm teşkilat mensuplarına mücadeleleri ve Toç Bir-Sen ailesine yeni kazandırdıkları üyelikler için teşekkür ederek; “Başkanlar Kurulu Toplantımızı, Toç Bir-Sen ailemize yeni katılan üyelerimizin üyelik formlarıyla bereketlendiren, örgütlü gücümüzü çelikleştiren tüm teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum. İşte teşkilat, işte sendika budur. Bu tablo; emeğin, alın terinin, mücadelenin, birliğin, dayanışmanın en güzel örneğidir” dedi.