Şube Kongrelerinin Startı Adana 1 No’lu Şube İle Verildi

Şube Kongrelerinin Startı Adana 1 No’lu Şube İle Verildi

A- A A+
14 Haziran 2022 SalıToç Bir-Sen Adana 1 No’lu Şube Başkanlığı’nın 5. Olağan Genel Kurulu Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Fatih Doğan ve Musa Şen’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Toç Bir-Sen Şube Başkanlıklarının olağan genel kurullarının startı Adana 1 No’lu Şube Başkanlığı’nın 5. Olağan Genel Kurulu ile verildi.

Divan başkanlığını Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Fatih Doğan’ın yaptığı kongrede Toç Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Musa Şen bir konuşma yaparak katılımcıları selamladı.

Şen, konuşmasına erdemli hareketin tohumlarını atan Memur-Sen’in Kurucu Genel Başkanı merhum M. Akif İnan ile aynı mücadelede omuz omuza yürüdükleri ebediyete irtihal eden dava arkadaşlarına Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

Konuşmasında sendikal mücadeleye, kazanımlara, teşkilatlanmaya değinen Şen, Toç Bir-Sen’in kuruluşunun 21 yılında bir kez daha yetki zaferine imza atarak, sendikal kulvarda öncü ve örnek olduğunu söyledi.

“Toç Bir-Sen’imizin kenetlenerek bugünlere gelmesinde, kimlerin emeği, alın teri, mücadelesi, sözü varsa, bu sevdaya, bu davaya gönül adadıysa daima başımızın tacıdır” diyen Şen şunları söyledi: “Teşkilatımıza emeği geçmiş tüm kardeşlerimizi saygıyla, şükranla ve hayırla yad ediyoruz. Bugün de bu birlikteliği korumak, sahiplenmek, yarınlara daha güçlü bir teşkilat emanet etmek için emek vermek, alın teri dökmek bizlerin görevidir. Unutmayalım; birlikten kuvvet, ayrılıktan felaket doğar. Teşkilatımız içinde dava sorumluluğuyla yüklendiğimiz tüm bu görevler bizlere birer emanettir. Baki olan makam ve mevkiler değil verdiğimiz mücadele, akıttığımız terdir”

Selamlama konuşmalarının ardından seçimlere geçildi.

Mevcut Şube Başkanı Gürdal Ersoy’un yeniden başkan seçildiği kongrede şube yönetimi yenilendi.

HABERE AİT DİĞER FOTOĞRAFLAR