Toç Bir-Sen 42. Başkanlar Kurulu Toplantısı Adıyaman’da Gerçekleştiriliyor

Toç Bir-Sen 42. Başkanlar Kurulu Toplantısı Adıyaman’da Gerçekleştiriliyor

A- A A+
21 Haziran 2022 SalıToç Bir-Sen 42. Başkanlar Kurulu Toplantısı Adıyaman’da gerçekleştirildi.

81 ilden Şube ve İl Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantı açılış konuşmalarıyla başladı.

Toplantının ilk oturumunda konuşan Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk sözlerine “Kavgası da, tasası da, sevdası da emeğe hak ettiği değerin karşılık bulması olan siz dava ve yol arkadaşlarımı selamların en güzeliyle selamlıyorum” diyerek başladı.

Öztürk: 21. Yılımızda da Örgütlü Gücümüzü, Sözümüzü, Hedeflerimizi Hep Birlikte Büyüttük

Toç Bir-Sen’in 21. kuruluş yıl dönümünde yeniden yetki sorumluluğunu üstlendiklerini ifade eden Genel Başkan Öztürk salonu dolduran Şube ve İl Başkanlarına emek ve alın terleri için teşekkür etti.

“21. Yılımızda da; örgütlü gücümüzü de sözümüzü de hedeflerimizi de, hayallerimizi de, ufkumuzu da hep birlikte büyüttük ve 15. Yetki zaferimize hep birlikte imza attık” diyen Öztürk; Kurulduğumuz günden bugüne değin kolaycılığa kaçmayıp zoru seçen, değerlerini ve çizgisini çiğnetmeyen, birliği-kardeşliği çıktığı hakikat ve adalet yolunda azık eden, ahlakı, iyiliği, doğruluğu, paylaşmayı yani erdemi kuşanan teşkilatımızın emeğinin ve alın terinin karşılığını Tarım-Orman Çalışanlarımızın güveniyle bu yetki döneminde de aldık. Hamdolsun 15. kez yetki sorumluluğumuzu ve sendikacılıktaki liderliğimizi 45.945 üye sayısı ile bir kez daha zirveye taşıdık.

Genel Merkez Yönetim Kurulumuz ve şahsım adına; soylu mücadelemize emek ve gönül veren, bu kutlu yolda sorumluluk üstlenen, davamızı ve sevdamızı hayır niyetle, alın teriyle, vefayla büyüten Şube ve İl Başkanlarımıza, Yönetim Kurulu üyelerine, İşyeri Temsilcilerimize, Kadınlar ve Engelliler Komisyonlarımıza, bize güvenerek Toç Bir-Sen Ailemizde yer alan Üyelerimize en içten duygularımla şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Toç Bir-Sen olarak yeni dönemde hedeflerinin 50.000 üye olduğunu dile getiren Öztürk çalışanlarımızın teveccühüyle üstlendiğimiz her yeni yetki; yeni sorumluluklar, yeni hedefler, yeni kazanımlar demek.  Bu nedenle yükümüz dünden daha ağır, zaferin rehavetine kapılmadan 15. yetkimizi büyük bir sorumluluk addedecek, mücadelemizi daha da artıracak, koşuşumuzu daha da hızlandıracak, örgütlü gücümüzü daha da büyütecek davamızın ve kuruluş kodlarımızın sorumluluğuyla üyelerimiz, kamu çalışanlarımız, milletimiz, ülkemiz ve mazlumların sesi olmaya, sözü olmaya devam edeceğiz. Yeni hedefimiz; Allah’ın izni ve siz kıymetli teşkilatımızla omuz omuza kararlılıkla, azimle yürüteceğimiz mücadelemizle 16. Yetkimizi 50.000 üye ile taçlandırmak. Bu noktada sizlere de büyük sorumluluk düştüğünü, örgütlü gücümüz çelikleştirme noktasında sonsuz güven duyduğumuzu da ifade etmek istiyorum. Çünkü; “Büyük davalar adanmış, inanmış yiğitlerle yürür” dedi.

“Birlikte Hareket Etmek Teşkilatı ve Teşkilatçılığı Güçlü Kılar”

Konuşmasında “İnsana Saygı, Emeğe Değer, Adil Paylaşım ve Dayanışma” ruhunun hakim olduğu teşkilatımızla birlikte; çalışanlarımıza, milletimize, ülkemize ve mazlum coğrafyalara daha iyi hizmet edebilmek için omuzlarımıza yüklenen sorumluklarımızı, çalışmalarımızı, hedeflerimizi istişare etmek, birlikteliğimizi kuvvetlendirmek, yeni hedeflerimizi belirlemek için bir araya geldik” diyen Öztürk, birlikte hareket etmenin ve karar almanın teşkilatı ve teşkilatçılığı güçlü kıldığının altını çizdi.

Birlikten ve beraberlikten doğan gücün ne anlama geldiğini aldığımız kazanımlarda, verdiğimiz hak mücadelelerinde çok açık bir şekilde yaşadık gördük. Bizim birlikteliğimiz sıradan bir birliktelik değil; çile, dava ve hedef birlikteliğidir.

Bugüne kadar birçok badireler atlattık, birçok sıkıntıları aştık, bunları yaparken sizlerden ve üyelerimizden aldığımız güçle bunları başardık. Yine sizlerde bulunduğunuz illerde, kurumlarda birlik ve beraberliğin verdiği güç ve moral ile birçok başarıya imza attınız. Düşünce birliği, gönül birliği, eylem birliği içinde hareket edebildiğimiz sürece bugüne kadar almış olduğumuz kazanım ve başarıları Allah’ın izniyle artarak devam edecektir.

Toç Bir-Sen ailesi olarak tüm teşkilatımızla birlikte, bir ve beraber olarak bu yolda durmak yok, çalışmaya, gayret etmeye devam edeceğiz. Aldığımız emaneti ne kadar daha yukarı çıkaracağız bunun derdi çabası içerisinde bulunacağız.

“Biz Sorunlu Değil Sorumlu Sendikacılık İlkesini Özümsemiş Güçlü Bir Sivil Toplum Örgütüz”

“Memur-Sen ve Toç Bir-Sen’in sorunlu değil sorumlu sendikacılık ilkesini özümsemiş güçlü bir yapı olduğunu söyleyen Öztürk, “Biraz evvel de belirttiğim gibi sadece kamu çalışanlarımızın değil, ülkemizin, milletimizin ve mazlumların derdini de kendine dert edinmiş 1 milyonu aşkın üyesiyle örnek bir hareket. Sorunların çözümünde gösterdiği hassasiyetiyle, medeniyet havzamızdan tevarüs eden hak ve emeği; aksiyoner bir kimlikle sivil toplumun kalbine yerleştiren, milli iradenin yanında yer alan örnek bir örgüt. “Büyük, Güçlü ve Lider Türkiye” idealinde ülkemize vurulmak istenen prangaların kırılmasında kolektif bir ruhla çok büyük gayretleri ve emeği olan dinamik bir yapı” dedi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Genel Başkan Öztürk konuşmasını; “Milletimizin, ülkemizin ve mazlum coğrafyaların sesi olduğunuz, Üyelerimizin ve tüm kamu çalışanlarının sözü olduğunuz, Küreselleşen dünyada; ‘Yeniden Büyük, Güçlü ve Lider Türkiye’ idealinde öncü olduğunuz, Vesayete, darbelere duvar olduğunuz, bu soylu mücadeleye omuz olduğunuz için şükranlarımı sunuyor, toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dileyerek noktaladı.

Başkanlar Kurulu Toplantımızda, Adıyaman İl Tarım ve Orman Müdürü Nurettin Kiyas, Orman İşletme Müdürü Murat Tuncer, Sert Kabuklu Meyveler Araştırma Enstitüsü Müdürü Türker Yener ve Toç Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Faysal Ünsal, Şube ve İl Başkanlarımızı selamladılar.