Hüseyin ÖZTÜRK

Hüseyin ÖZTÜRK

05.09.1972 tarihinde Ordu ili Ünye ilçesinde doğdu. İlk okulunu Ünye’de bitiren Öztürk orta okulunu Kütahya'da tamamladı. Lise eğitimine de Kütahya'da başlayarak Sincan'da devam eden Öztürk 1988 yılında Ünye İmam Hatip Lisesi'ni bitirerek aynı yıl Batman'da İmam-Hatip olarak göreve başladı.

1992 yılında Ankara/Sincan’a naklen gelen Öztürk, 1997 yılında Başbakanlığa geçiş yaptı, aynı yılın sonunda da görevini Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkezi Müdürlüğü'nde sürdürmeye başladı. İşletme Fakültesi mezunu olan Öztürk, çalıştığı kurumlarda; Şeflik, Ayniyat Saymanlığı ve Döner Sermaye Saymanlığı görevlerinde bulunmuştur.

TOÇ BİR-SEN Ankara I Nolu Şube Başkanı iken 2008 yılında yapılan; TOÇ BİR-SEN 3. Olağan Genel Kurulu'nda Genel Eğitim ve Sosyal İşler Sekreterliği görevini üstlenen Öztürk; 2011 yılında gerçekleştirilen 4. Olağan Genel Kurul’da Genel Mali Sekreterlik ve 2015 yılında gerçekleştirilen 5. Olağan Genel Kurul'da da Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı'na seçilmiştir.

Öztürk, 18 Kasım 2017'de yapılan Genel Kurul'da Genel Başkan olmuştur.

19-20 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen Toç Bir-Sen 6. Olağan Genel Kurulu'nda Öztürk, bir kez daha Genel Başkan olarak seçilmiştir.

Öztürk, 20-21 Nisan 2019 tarihinde yapılan Memur-Sen 6. Olağan Genel Kurulu'nda da  Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevine seçilmiştir.

Öztürk, evli ve dört çocuk babasıdır.