Hüseyin ÖZTÜRK | Genel Başkan

Bu Kutlu Yolda Hep Birlikte Kardeşçe Omuz Omuza Yürümeye Devam Edeceğiz

Kıymetli Kardeşlerim;

18 Kasım 2017 tarihinde Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde yapılan 1. Olağanüstü Genel Kurulumuzu birlik, beraberlik, dostluk ve kardeşlik havasında gerçekleştirdik.

2001 yılında çıktığımız bu kutlu yolda yürüyüşümüzü hep birlikte, omuz omuza hızlandırmak, sendikal mücadelemizde daha güçlü olmak adına gerçekleştirdiğimiz kongremizde kazanan teşkilatımız, birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz olmuştur. Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi “ kökü ezelde ve dalı ebedde” anlayışını hiç aklımızdan çıkarmadan, dünde takılıp kalmadan daha müreffeh, daha güçlü, daha güzel yarınlar için bugün daha çok çalışacak, daha çok emek verecek ve hep birlikte mücadele edeceğiz.

“Bismillah” çekerek çıktığımız bu yolda sendikamız açısından önemli bir kırılma noktası olarak gördüğüm Olağanüstü Kongremizi, TOÇ BİR SEN ailemize yakışır şekilde tamamlamış olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor, teveccühü ile bizleri Yönetim Kurulu’na seçen delegelerimize teşekkür ediyorum.

Başta Memur-Sen’imizin kurucu Genel Başkanı Mehmet Akif İnan abimizi, dava ve yol arkadaşlarımız Tahsin Suda, Serdar Güllüoğlu ve Remzi Şanlı ile ebediyete irtihal eden tüm abilerimizi kardeşlerimizi birkez daha rahmetle ve minnetle anıyorum.

Birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirerek adeta perçinlediğimiz Kongremize iştirak eden Memur-Sen Genel Başkanı Sayın Ali Yalçın’a ve Yönetim Kurulu üyelerine, sendikalarımızın değerli başkanlarına, kıymetli İl/Şube Başkanlarımıza, delegelerimize, misafirlerimize şahsım ve Yönetim Kurulu üyelerimiz adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

 

Değerli Dostlar;

İnsanı, insani değerleri esas alan, tarihi köklerinden ve medeniyet havzasından beslenen, emeği ve hakkı esas alan, erdemi kuşanan Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak üstlendiğimiz bu büyük sorumluluğun bilincindeyiz.

Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’nun yetkili sendikası Toç Bir-Sen olarak bu mihvalde ‘ben’ değil ‘biz’ diyerek; ilke ve değerlerimizden asla taviz vermeden, davamızdan ve mefkuremizden ayrılmadan, üyelerimiz ve hizmet kolumuzdaki kamu çalışanlarımızın sosyal ve özlük haklarının korunması ve geliştirilmesi için verdiğimiz mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye, Hakk’ın ve haklının daima yanında olmaya, mazluma ve mağdura omuz vermeye, zalimin ve zulmün karşısında elif gibi dimdik durmaya devam edeceğiz.

Kıymetli Dava ve Yol Arkadaşlarım ;

Emanet aldığımız bu kutlu bayrak yarışında sorumluluğumuzun sadece sendikal mücadele ile sınırlı olmadığının da bilincindeyiz. Hepimizin derdi de, gayesi de tek. Büyük, güçlü ve müreffeh bir Türkiye, birlik olmuş bir ümmet, adaletsizliklerin, savaşların, katliamların, işgallerin yaşanmadığı, kaynakların adil dağıtıldığı bir dünya.

Bugüne baktığımızda özellikle İslam Alemi’ni de içine alan yakın coğrafyamızda emperyalist küresel güçlerce sonu kan, yıkım, gözyaşı, katliam ve işgal olan büyük oyunlar oynanıyor. Tüm bu yaşanan zulümler hepimizi derinden üzüyor ve yaralıyor olsa da bu sancıların ümmetin yeniden doğuşuna, büyük uyanışına vesile olacağını ümit ediyorum. Bu noktada hem bireysel hem de kurumsal olarak üzerimize düşen ise son yıllarda izlediği politikalar ile bölgesel güç ve küresel aktör olan ülkemizin Dünya’da daha etkin olabilmesi için, Büyük ve Güçlü Türkiye idealine daha sıkı sarılmak, elimizden gelen gayreti göstermektir. Büyük Memur-Sen ve Toç Bir-Sen ailesi olarak dün olduğu gibi, bugün olduğu gibi yarın da necip milletimiz, güzel ülkemiz, kamu çalışanlarımız için ter akıtmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi bir kez saygı ve hürmetle selamlıyor, 2018 yılının ülkemiz, milletimiz, kamu görevlileri, Memur-Sen ve Toç Bir-Sen ailesi için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

YAZARA AİT DİĞER MAKALELER