Hüseyin ÖZTÜRK | Genel Başkan

Daha Güçlü Yarınlar İçin Mücadele Edeceğiz

 

Değerli Dava ve Yol Arkadaşlarım;

 

19-20 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz 6. Olağan Genel Kurulumuzu Erdemliler Hareketimize, Memur-Sen’imize ve Toç Bir-Sen’imize yakışır bir biçimde tamamladık.

Çok kıymetli delegasyonumuzun teveccühü ile bir kez daha bize tevdi edilen bu görevi layık-ı veçhile yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız. 6. Olağan Genel Kurulu’muzun kazananı şahıslar değil davamız ve Toç Bir-Sen Ailemiz olmuştur. Çünkü değerli olan makamlardan ziyade dava ve teşkilattır.

Her zaman söylediğimiz gibi ‘Yolumuz Uzun, Yükümüz Ağır”. Bize yüklenen bu sorumluluğun bilinciyle teşkilatımızın her kademesinde görev yapan kardeşlerimizle omuz omuza vereceğiz. Güç birliği içinde; daha güçlü Türkiye, daha güçlü memur, daha güçlü ümmet, daha güçlü yarınlar için mücadele edecek, daha çok çalışacağız.

 

Değerli Dostlar;

Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak bizler bundan önce olduğu gibi bundan sonrada;

Derdi millet, kendi millet ve kökü kadim medeniyetimize dayanan misyonumuzla;

Bin yıl boyunca nasıl hakkı savunduysak,  son nefesimize kadar da hakkı savunmaya devam edeceğiz. Umudunu bize bağlamış hiçbir mazlumu yalnız bırakmadık bırakmayacağız. Zalimin karşısında hep dik durduk, Hakk’ı haykırdık, dik durmaya Hakkı haykırmaya devam edeceğiz.

Bu dönemde de sizlerin bizlere vereceği destekle tüm teşkilatlarımızla güç birliği içinde, aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya, kazanmaya devam edeceğiz.

Varlık sebebimiz olan değerlerimizden asla taviz vermeyeceğiz.

Tevazuyla, samimiyetle, gayretle yolumuza devam edeceğiz.

Aldığımız emaneti daha yükseklere çıkarmanın derdi ve çabası içinde olacağız.

Her türlü tahakkümün karşısında duracağız.

Testi kırıldıktan sonra yol gösterenlerden değil, su sızmadan önce çözüm arayanlardan olacağız.

Tarım-Ormancılık Hizmet Kolu’nda görev yapan çalışanlarımızın haklı talepleri için kararlılıkla sürdürdüğümüz mücadeleye de devam edeceğiz.

Sarsılmaz bir ruh ve inançla, duruşumuzu hiç bozmadan, Büyük ve Güçlü Türkiye idealimizi gerçekleştirmek, ümmete, millete, mazluma faydalı olmak için bugüne kadar olduğu gibi da taşın altına sadece elimizi değil, gövdemizi koymaya, aynı misyonla, aynı özveriyle çalışmaya, ter akıtmaya devam edeceğiz.

İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un:

Ecdadını, zannetme, asırlarca uyurdu;

Nerden bulacaktın o zaman eldeki yurdu?

Üç kıt'ada, yer yer, kanayan izleri şahid:

Dinlenmedi bir gün o büyük nesl-i mücahid.” dizelerinin ışığında

Her imkanın bir imtihan olduğu bilinciyle biz de dinlenmeyecek Allah’ın izniyle daha çok çalışacağız.

 

Kıymetli Kardeşlerim;

Bizler TOÇ BİR-SEN’liler olarak; farklı kaderlerin aynı yolda birleştirdiği güzide bir topluluğuz. Bu yol; kardeşliğin, birlik ve beraberliğin ördüğü bir yol. Tek başına aşılamayan ama omuz omuza verdikçe engellerin bir bir ortadan kalktığı bir yol. Yolcular ise aynı davanın mirasçısı ve emanetçisi.

Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de buyurulduğu gibi; “Dünya ve âhirette mutlu olmak ancak Allah’ın Kitabına sarılmak, birlik ve beraberlik içinde olmakla mümkündür”

Birlik ve beraberliğin olduğu yerde kardeşlik, huzur, bolluk, bereket ve rahmet vardır.

Bu bilinçle; Birlik, beraberlik ve kardeşlik havasında gerçekleştirdiğimiz kongremize; Edirne’den Kars'a, İzmir'den Van'a Anadolu’muzun dört bir yanından gelerek, coşku ve heyecanımıza ortak olan erdemliler hareketinin her bir ferdine, dostlarımıza ve konuklarımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Erdemliler hareketimizin mimarı ve fikir önderimiz; Memur –Sen’imizin kurucu genel başkanı, çağın soylusu Mehmet Akif İnan ağabeyimizi, Davaya sadakatleri ve liyakatleri ile Toç-Bir-Sen’imizin büyümesine, çilesine katkı sağlamış, yaşamları boyunca Hakk’ın ve hakikatin daima yılmaz savunucuları olmuş;  dava ve yol arkadaşlarımız merhum Tahsin Suda’yı, Serdar Güllüoğlu’nu, Remzi Şanlı’yı, Yılmaz Osanmaz’ı ve ebediyete irtihal etmiş bütün kardeşlerimizi rahmetle yad ediyorum.

Yeni coğrafyaları İslam medeniyeti ile buluşturan Malazgirt’ten - bir çağı kapatıp bir çağı açan İstanbul’un fethine, imanın imkanı yerle bir ettiği Çanakkale’den bu ruhun 100 yıl sonra yeniden vücut bulduğu 15 Temmuz destanına, bayrak için, vatan için, ezan için gözlerini kırpmadan şehadete koşan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

 

SELAM OLSUN; HAKK’I ÜSTÜN TUTANLARA

SELAM OLSUN; VATAN, MİLLET VE BAYRAK UĞRUNA ŞEHİT OLANLARA

SELAM OLSUN; MAZLUMUN, MAĞDURUN HAKKINI HAYKIRANLARA

SELAM OLSUN; BİR ÇİÇEKLE BAHAR OLMAZ, AMA HER BAHAR BİR ÇİÇEKLE BAŞLAR SÖZÜNÜ KANITLARCASINA, TOHUMU ULU BİR ÇINARA DÖNÜŞTÜREN SİZ TOÇ BİR-SEN SEVDALILARINA.

 

Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim ve güçlü kılsın.

 

 

 

 

YAZARA AİT DİĞER MAKALELER