Zekeriya Yazıcı | Genel Başkan Yardımcısı

Yılmadan, Yorulmadan Çalışmaya ve Hak Mücadelesi Vermeye DEVAM

Kurucu Genel Başkanımız merhum Mehmet Akif İnan ve arkadaşlarının, Türkiye’nin geleceğini inşa etmek adına kurdukları ve “Erdemliler Hareketi” olarak tanımladıkları, Tahsin Suda, Serdar Güllüoğlu, Remzi Şanlı, Lütfi Bilbay ve yakın zamanda ebediyete göç eden Yılmaz Osanmaz gibi neferlerin uğruna serden geçtikleri, kimsesizlerin kimsesi olan, mağdur ve mazlumun daima yanında olan, zalimim karşısında dimdik duran, Soma’da da Somali’de de, Van’da da Arakan’da da olan, ‘Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır’ diyerek 15 Temmuz’da herkesten önce alanlara koşan Memur-Sen çatısı altında, Toç Bir-Sen’imizin bir ferdi olmaktan her zaman onur duydum.

18 Kasım 2017 tarihinde, Toç Bir-Sen geleneğine yakışır bir şekilde, birlik, beraberlik ve kardeşlik iklimi içerisinde gerçekleştirdiğimiz 1. Olağanüstü Genel kurulumuzda; Genel Başkanımız Sn. Hüseyin Öztürk’ün listesinden aday olarak Üst Kurul Delegelerimizin göstermiş olduğu teveccüh ile Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildim.

Üyesi, İşyeri Temsilcisi ve Şube Başkanı olarak hizmet ettiğim bu kutlu yürüyüşte, Genel Başkan Yardımcısı sıfatı ile üzerimize yüklenen sorumluluğun bilinci içerisinde, ülkemizin birliğine, dirliğine, istiklaline ve istikbaline halel gelmemesi için; azim ve kararlılıkla, yılmadan, yorulmadan çalışmaya ve Hak mücadelesi vermeye DEVAM edeceğiz.

Bu vesile ile bizlere bu görevi tevdi eden başta Genel Kurul Delegelerimize ve onların nezdinde, 43.000 kişilik büyük Toç Bir-Sen ailemizin her bir ferdine ayrı ayrı teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Bu sayımızda,

Birlik ve beraberlik havasında geçen 1. Olağanüstü Kongremizi, Tarım ve Ormancılık Hizmet Koluna bağlı kurumlarda görev yapan çalışanlarımızın talep ve sorunlarına ilişkin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve kurum müdürleri ile gerçekleştirdiğimiz ziyaretleri, ABD emperyalizminin Kudüs kararını ve katil İsrail’in katliamlarını lanetlediğimiz mitinglerimizi,  Kan bağışının önemine dikkat çekmek için Türk Kızılayı, GTHB, OSB ve OGM işbirliği ile düzenlediğimiz Kan Bağışı Kampanyalarımızı, Dava Öncülerimize Vefa için düzenlediğimiz ‘Tohumdan Çınara Dava Öncüleri’ programımızı, Dünya’ya küresel emek mücadelemizi Kocaeli’den haykırdığımız 1 Mayıs kutlamamızı, en büyük engelin bedende değil zihinde olduğuna dikkat çekmek için gerçekleştirdiğimiz “Engelleri Aşmak İçin Hep Birlikte” programımıza, Anadolu’yu karış karış gezdiğimiz teşkilat çalışmalarımıza değin daha pek çok faaliyetimizi bulacaksınız.

Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’nun yetkili sendikası olarak, üyelerimizin sosyal ve özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik vermiş olduğumuz mücadelemizin yanında, ülkemiz ve medeniyet coğrafyamız gündemine ilişkin konularda da, duruşumuz, tarafımız ve söyleyecek sözümüz her zaman olduğu gibi bundan sonra da olacaktır.

‘17-25 Aralık Yargı Darbesi’ ile başlayan, ‘Gezi Olayları’ ve ‘15 Temmuz Darbe Girişimi’ ile devam eden hain kalkışmalarda; tıpkı 100 yıl önce Çanakkale de olduğu gibi, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitleri’ne hitaben yazdığı şiirinde; ‘Kimi Hindu, kimi Yamyam, kimi bilmem ne bela…’ diyerek dile getirdiği 7 düvel bir olmuş ve ülkemizi işgal etmeye, diz çöktürmeye çalışmıştır.

Ancak milletimizin ve devletimizin feraseti ve basireti vesayetçi akıldan yine üstün gelmiş ve her türlü oyunu, entrikayı alt etmeyi başarmıştır. Milletimizin 100 yıl önceki ruhla yazdığı 15 Temmuz Destanı tüm dünyaya göstermiştir ki milletimizin birliği ve beraberliği düşmanı bozguna uğratmaya muktedirdir. Milletimizin desteğini de arkasına alan Şanlı ordumuz 15 Temmuz sonrası başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı’nda terör örgütlerine ve onların işbirlikçilerine hançer vurmuş, Zeytin Dalı Harekatı ile de bir kez daha destan yazmıştır. Bu harekat; 57. gününde 57. Alay’a selam çakarcasına, Çanakkale Destanı’nın 103. yıl dönümünde adeta “Fıtrat değişir sanma bu kan yine O kandır” dercesine, 18 Mart 2018’de Şanlı ordumuzun Afrin’e girişi ile sonuçlanmıştır. Emperyalist güçlerin ve onların maşası terör örgütlerinin başını ezen güvenlik güçlerimizin tekrardan şanlı tarihindeki günlerine dönüşü, ümmetin ve tüm mazlum coğrafyanın umudu olmuştur.

Memur sen ve Toç Bir-Sen olarak tüm bu süreçlerde daima devletimizin ve milletimizin yanında olduk. Bundan sonra da zulüm son bulana kadar devletimizin yanında olacağız. Rabbim, terör örgütlerinin sonunu getirme konusundaki kararlılığını tüm dünyaya gösteren, mazluma umut, zalime korku salan, başka analar ağlamasın, çocuklar yetim kalmasın diye kendi sevdiklerine “Bizi Beklemesinler” diyen,  kahraman askerlerimiz ve polislerimizi korusun, ayaklarına taş değdirmesin, onlara muvaffakiyetler versin inşallah. Bu vesile ile geçmişten günümüze tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

İçinden geçtiğimiz süreç, taktik ve yöntemlerin değiştiğini ancak haçlı zihniyetinin coğrafyamız ve milletimiz üzerindeki emellerinin değişmediğini, bizlere bir kez daha göstermiştir.

Kazım Karabekir’in; “Öyle puslu ki hava; şeytan bile Müslüman mintanı giyiyor” sözlerindeki gibi, Haçlı zihniyetinin artık emellerine ulaşmak için içimizden yetiştirdiği bizden görünen ama kökü dışarıda olan hainleri kullandığına şahitlik ettiğimiz bu zamanda, milletçe her zamankinden daha uyanık olmalı, daha çok kenetlenmeli birlik olmalı, safları sıklaştırmalıyız. Daha çok çalışmalı daha çok üretmeliyiz.

Değerli arkadaşlar, TBMM tarafından, erken seçim kararı alınması ile birlikte, ülkemizin en önemli gündemi haline gelen 24 Haziran’da yapılacak seçime dair birkaç kelam ederek yazımı sonlandırmak istiyorum.

Nisan 2017’de yapılan Referandum oylaması sonucunda, ülkemizin 1923’ten bu yana uygulanan parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişini öngören 18 maddelik Anayasa değişikliği kabul edilmişti. Alınan erken seçim kararı ile 24 Haziran’da yapılacak olan seçim sonrası Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne fiilen geçmiş olacağız. Referandumda “Memur Sen’e Davet, Kararımız Evet” teması ile 81 ilde alanlara inen teşkilatımızın, 24 Haziran’da yapılacak seçimlerde de bu kararının arkasında duracağından, istikrardan yana olacağından, coğrafyamız üzerinde oynan oyunları bozacağından ve mazlumlara umut olmaya DEVAM edeceğinden şüphemiz yok. Bu vesile ile 2023 - 2053 ve 2071’e doğru yürüdüğümüz bu Kutlu Yolda en önemli geçiş noktalarından biri olan 24 Haziran seçimlerinin şimdiden Ülkemiz, Milletimiz, gönül coğrafyamız için hayırlı olmasını diliyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum.

YAZARA AİT DİĞER MAKALELER