Kadınlardan Kadınlara Dayanışma Paketleri Yola Çıktı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem felaketi sonrası harekete geçen Memur-Sen Kadınlar Komisyonu, İHH ile birlikte başlattığı kampanya ile bölgedeki kadınlara destek paketi gönderdi.

18 Mart 2023 Cumartesi 17:56
Kadınlardan Kadınlara Dayanışma Paketleri Yola Çıktı

 

Memur-Sen Kadınlar Komisyonu, 6 Şubat tarihinde meydana gelen büyük felaket sonrası bölgedeki yaraları sarmak adına çalışma başlattı. İHH ile birlikte gerçekleştirilen “Kadınlardan kadınlara dayanışma vakti. Biz birlikte güçlüyüz” kampanyası dahilinde 71 ildeki kadınlardan gelen destek kolileri TIR’lara yüklenerek deprem bölgesindeki kadınlara gönderildi.

KadınlardanDayanışmaPaketleri (4)

“Gayretimiz sürecek”

Yardım kolilerinin bir an önce bölgeye ulaşması için hızlı bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Binlerce evin yıkıldığı, binlerce vatandaşımızın yaşamını yitirdiği ve birbirimize destek olarak ayağa kalkmaya çalıştığımız bu önemli süreçte kadınlar her zaman elini taşın altına koydu. Gerektiğinde ekmeğini bölerek paylaştı ve bu tür durumlarda gayretini hiçbir zaman esirgemedi. Gerçekleştirdikleri çalışma ve çabalarından dolayı ben Memur-Sen Kadınlar Komisyonumuza ve burada emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Yardımların toplanması sırasında kadınların olağanüstü bir gayret sergilediğinin altını çizen Yalçın, “Şimdi yola çıkacak TIR’larla beraber sahaya gidecek olan komisyonumuz orada bu malzemelerin dağıtılmasında da aktif rol alacak. Sendikacı kadınlar buradan bir meşale yaktılar ve herkesin özeneceği bir işe imza attılar. Teşkilatımızın güçlü ve lider bir kadın kadrosu var. Bu yardım paketlerinin toplanması aşamasında gördüğüm manzara beni oldukça gururlandırdı. Yine bizlerle birlikte çalışan İHH ile geçmişte olduğu gibi bugün de birlikte hareket ettik ve yardımları etkili biçimde bölgeye görmek için gücümüzü ortaya koyduk. Deprem yaralarını sarmak için gayretimiz sürecek.” ifadelerini kullandı.

Takdir etmemek mümkün değil

İHH İnsani Yardım Vakfı Ankara Şube Başkanı Hacı Bayram Şahin ise yapılan çalışmalar için Memur-Sen ve Kadınlar Komisyonuna teşekkür ederek “Bizim Memur-Senimiz tüm hayırlı işlerde ya önümüzde ya yanımızda oldular. Tüm Türkiye’den de büyük bir emek var. Bu emeği takdir etmemek mümkün değil” diye konuştu.

KadınlardanDayanışmaPaketleri (9)

Sıdıka Aydın: Kampanyamız çığ gibi büyüdü

Memur-Sen’in bugüne kadar her felakette olduğu gibi bugün de elini taşın altına koyduğunu dile getiren Kadınlar Komisyonu Başkanı Sıdıka Aydın, “Felaketin yaşandığı ilk andan itibaren kadınlar, erkekler hep birlikte çalıştı. Bizler bir kadın olarak oradaki depremzede kadınların halinden daha iyi anladığımız için özel bir paket kampanyası başlatalım dedik. Kampanyamız çığ gibi büyüdü. Bu süreçte bizlerden desteğini esirgemeyen İHH Kadın Kolları’na ve bizlere desteğini esirgemeyen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KadınlardanDayanışmaPaketleri (5)

“Verilen emek kıymetlidir”

İHH Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Taşcı ise Memur-Sen ile geçmişte olduğu gibi bugün de işbirliğinin devam ettiğini belirterek, “Bölgedeki kadın depremzedelerin özel ihtiyaçlarını karşılamak için kadınlardan kadınlara destek başlığı altında bir çalışma başlattık. Tüm illerimizdeki gönüllülerimizin yoğun destek ve katılımıyla gerçekleştirilen bu proje için verilen emekler bizim için oldukça kıymetlidir” diyerek sözlerini tamamladı.

KadınlardanDayanışmaPaketleri (11)

Edilen duaların ardından destek kolileri yüklenen TIR’lar deprem bölgesine ulaşmak üzere yola çıktı.