Zekeriya YAZICI

Zekeriya YAZICI

Genel Başkan Yardımcısı - Hukuk ve Toplu Sözleşme

1977 İzmir doğumludur.  Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü mezunudur. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü'nde Yüksek Lisansını tamamladı.

Ayrıca, Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü’nü bitiren Yazıcı, halân İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğrenimine devam etmektedir. 

Memuriyete 2004 yılında İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde Gıda Mühendisi olarak göreve başlayan Yazıcı 2012 yılında İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne Gıda ve Yem Şube Müdürü olarak atanmıştır.

2011-2012 yılları arasında Toç Bir-Sen İşyeri Temsilciliği, 2014 -2017 yılları arasında Toç Bir-Sen İzmir Şube Başkanlığı yapan Yazıcı 2017 yılının Kasım ayında gerçekleştirilen kongrede Basın ve İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak seçilmiştir.

Yazıcı, 19-20 Ocak 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurul'da ve 2023 yılında gerçekleştirilen 7. Olağan Genel Kurul'da yeniden Hukuk ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Evli ve üç çocuk babasıdır.