El Ele, Omuz Omuza Verecek,

Yaralarımızı Hep Beraber Saracağız

 

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinin merkez üssü olduğu yüreğimize ateş düşüren asrın felaketi depremler ve ardından yaşanan sel felaketi yüreğimizi dağladı, milletimizi derinden sarstı.

 

Kahramanmaraş merkezli ard arda yaşanan ve 11 ilimizi kapsayan 2 büyük depremde maalesef on binlerce insanımızı kaybettik. Binlerce çocuk annesiz, babasız, binlerce ana-baba da evlatsız kaldı. Yüreklerde dinmez bir figan bırakan asrın felaketinde yalnızca 13 milyon insanımız değil yaklaşık 85 milyonumuzun ciğeri yandı, hayalleri, umutları, sevinçleri yarım kaldı. Kurtarılanlar ve yaralılarımızla birlikte milyonlarca insan evlerini, barklarını bıraktı, hayata tutunmak için yeni yerlere göç etmek zorunda kaldı.

 

Şubat ayında yaşadığımız ve tüm ülkemizi derinden sarsan felaketlerde vefat eden teşkilat mensuplarımıza, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, akrabalarına ve sevenlerine başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Rabbim tüm afetlerden hepimizi muhafaza eylesin. Arama-kurtarma ve yardım çalışmalarında canla başla çalışan; Teşkilatımıza, üyelerimize, STK’larımıza, Türk Kızılayı’na, AFAD’a yardıma koşan tüm Türkiye’ye yürekten teşekkür ediyoruz.

 

Bugün içinde bulunduğumuz bu günler tam bir milli seferberlik halidir.

Milletimizin derdini daima dert edinen, acısını acı, sevincini sevinci bilen Memur-Sen olarak, deprem afetinin yaşandığı ilk günlerden beri dayanışma ruhuyla hem maddi hem de manevi olarak bölgede yer alarak, depremzede kardeşlerimize omuz olmaya, gözyaşlarını silmeye, yaralarının sarılmasına katkı sunmaya devam ediyoruz. 270 Kişilik Memur-Sen AKUT Ekibimizin ilk andan itibaren arama ve kurtarma çalışmalarında katıldığı afette yaraların sarılması için bugüne kadar Memur- Sen ve Toç Bir-Sen olarak teşkilat mensuplarımızın, üyelerimizin katılımı ve destekleriyle; kan bağışı kampanyaları düzenledik, acil ihtiyaç maddesi yardımında bulunduk, AFAD’a nakdi yardım yaptık, deprem bölgelerinde oluşturulan çadır kentlere çadır yardımında bulunduk.

 

Bundan sonra da Memur-Sen, Toç Bir-Sen olarak tüm teşkilatlarımızla tüm gücümüzle bu seferberliğe katkı sunacağız. Devlet – Millet omuz omuza, yürek yüreğe yaraları saracak, acıları dindirecek, gözyaşlarımızı hep birlikte sileceğiz. El ele verecek bu zor günleri aşacağız.

 

Memur-Sen, Toç Bir-Sen olarak depremzedelerimizin yanında olmaya, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.