Değerli Dava ve Yol Arkadaşlarım;

Sendikal Örgütlenmenin, Emek Mücadelesinin, İstikrarın, Kazanımların Adresi Toç Bir-Sen’imizin 7. Olağan Genel Kurulunu yine birlik ve beraberlik içinde Erdemliler Hareketimize yaraşır bir biçimde gerçekleştirdik.

Çok kıymetli delegasyonumuzun teveccühü ile bir kez daha tarafımıza görev tevdi edilen kongremizde kazanan yine üzerine titrediğimiz davamız, mücadelemiz ve teşkilatımız olmuştur.

Bismillah diyerek yeni hedeflere ilk günkü heyecanla adım attığımız bu dönemimizde, soylu mücadelemize inanmış, davamıza gönül ve emek vermiş dava neferlerimizle birlikte hak arama mücadelesindeki bilgi, birikim ve tecrübemizle bir ve beraber olarak, daha güçlü bir şekilde büyük hedeflere yürüyecek, taleplerimizin karşılık bulması için var gücümüzle mücadele edecek, yeni kazanımlara hep birlikte imza atacağız.

Değerli Dostlar;

Erdemliler Hareketi Toç Bir-Sen olarak; “İnsana saygı, emeğe değer” anlayışıyla hareket eden, ideolojik sendikacılık anlayışına karşı değer sendikacılığını, çatışmacı, yıkıcı anlayışa karşı müzakere, pazarlık ve dik duruşu savunan, Kamu görevlisinin refahı, emeğin itibarı için mücadele eden, “Kim olursa olsun zalime karşı, mazlumdan yana” olan, Sınırları aşan uluslararası sendikacılık anlayışıyla “Dünya beşten, emek sermayeden büyüktür” diyen, 1 milyonu aşan üyesi, entelektüel birikimiyle Toplu Sözleşmenin mimarı olan, inançlı, ihlaslı ve ahlaklı sendikacılığın adresi, yetkinin ve kazanımın adresi Memur-Sen’in parçası olmaktan gurur duyuyoruz, onur duyuyoruz.

1995 yılında Mehmet Akif İnan ağabeyimizin duruşu, mefkuresi, vizyonu ile yakılan emek meşalesi bugün de yolumuza ışık tutmaya, Memur-Sen’imiz kazanımlarıyla, mücadelesiyle destanlar yazmaya, büyümeye devam ediyor.

Çünkü Memur-Sen milletin bağrından çıkmış, milletin değerleriyle yücelmiştir.

Çünkü Memur-Sen, dünyanın her yerinde yardımına koştuğu kimsesizlerin, mazlumların, mağdurların duasını almaktadır.

Çünkü Memur-Sen kapitalizme, emperyalizme, deizme, ateizme, lgbt sapkınlığına karşı mücadele etmekte; aileyi, fıtratı, medeniyet değerlerini savunmaktadır.

Çünkü Memur-Sen katliamlara, açlığa, yoksulluğa, sömürüye karşı “insan, adalet ve emek” demektedir.

Çünkü Memur-Sen 28 Şubat’ta, 27 Nisan’da, 367 garabetinde, 17-25 Aralık kumpasında, çukur teröründe, Gezi kalkışmasında, 15 Temmuz işgal ve darbe girişiminde vesayete, teröre karşı milletin yanında durmuş; millet iradesini, özgürlükleri, adaleti savunmuştur.

Çünkü Memur-Sen örgütlü gücünü, yetkisini, birikimini; milletin refahı, emeğin itibarı, sosyal adaletin tesisi, insanlığın hayrına seferber etmiştir.

İşte bu yüzden her yerde ve her zaman gururla, başımız dik, alnımız açık “Biz Memur-Sen’liyiz” diyoruz.

Değerli Dostlar;

Tarım-Ormancılık Hizmet Kolunda sendikal mücadelenin öncüsü, en güçlü ve en güvenilir emek örgütü Toç Bir-Sen’dir.

Kamu görevlilerinin sosyal ve özlük haklarını koruyan, kazanımlarını artıran, emeğin hak ettiği değeri bulması için mücadele eden Erdemliler Hareketidir.

Toç Bir-Sen; Tarım-Orman Çalışanlarının güvencesi, yarınlarının sigortasıdır. Milletin, ümmetin, derdiyle dertlenmeyi vazife bilen soylu bir sendikal harekettir.

Toç Bir-Sen; Bu milletin, ümmetin selameti için atan yürektir. Birlik ve beraberliğin nişanesidir. Toç Bir-Sen; sağlam bir iradeyle ve güçlü bir örgütlenmeyle sendikal kulvarın öncüsüdür.

Toç Bir-Sen; Umuttur, Güvendir, İstikrardır.  İşte bu sebeplerle bu dava uğruna dökülen her ter, kıymetlidir, azizdir.

Kıymetli Kardeşlerim;

Zafere giden zorlu yol başarıdan, başarıya giden yol ise omuz omuza yürütülen mücadeleden geçer.

Bizim Sendikal Mücadelemiz de çakıl taşları ve dikenlerle döşenmiş, çileli ve zorlu bir yolda yürümeye benzer.

Bu yol; ayağını sevenlerle yürünecek bir yol değildir.

Ruhsuz, amaçsız, inançsız çıkılan her sefer başarısız olur, yarım kalır. Yola ikna edilmişlerle değil, inanmış ve adanmış yüreklerle çıkılır.

Toç Bir-Sen olarak; yeni dönemde de İnşAllah, soylu mücadelemize inanmış, davamıza gönül ve emek vermiş dava neferlerimizle birlikte hak arama mücadelesindeki bilgi, birikim ve tecrübemizle bir ve beraber olarak, daha güçlü bir şekilde büyük hedeflere yürüyecek, taleplerimizin karşılık bulması için var gücümüzle mücadele edecek, yeni yüzyılda yeni kazanımlara hep birlikte imza atacağız.

Erdemliler Hareketi Toç Bir-Sen olarak; Daha güzel yarınlar, daha büyük hedefler için yılmayacağız, yorulmayacağız, vazgeçmeyeceğiz.

Daha güçlü ve güzel yarınlara hep birlikte yürüyeceğiz.

“Geleceğe Tohum Ülkeye Nefer Yeni Hedeflere İlk Günkü Heyecanla”

diyerek çıktığımız bu mücadelede, birlik, beraberlik ve kardeşlik havasında gerçekleştirdiğimiz kongremize; gelerek, heyecanımıza ortak olan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye, Bakan Yardımcılarımıza, Memur-Sen Genel Başkanımıza, Milletvekillerimize, Bakanlık Bürokratlarımıza, Memur-Sen ve Hak-İş'e bağlı Sendikalarımıza, STK temsilcilerine, Delegelerimize, Teşkilatımıza, dostlarımıza ve konuklarımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Türkiye’nin en büyük sendikal hareketi Memur-Sen’imizi kurarak emek meşalesini yakan, ömrünü mücadeleye, insan onuruna, Hak ve hakikate adamış değerli büyüğümüz Merhum Mehmet Akif İnan’ı, hak arama mücadelemize gönlünü ve ömrünü veren Tahsin Suda, Serdar Güllüoğlu, Remzi Şanlı, Yılmaz Osanmaz, Güven Perçem, İbrahim Yaşar ve Hakkı Ünal abilerimizi, kardeşlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. 

Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim ve güçlü kılsın.