‘Yolumuz Hak, Yükümüz Dava, Gayemiz Emek ve Ekmek’

Hak, emek ve ekmek davasında omuz omuza yürüdüğümüz, Erdemliler Hareketimizin her bir ferdini, değerli üyelerimizi ve tüm kamu çalışanlarımızı en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayı ile birlikte zirvedeki bayrağımızı daha da yukarılara taşımak, misyonumuzu, vizyonumuzu çalışanlarımızla paylaşarak Toç Bir-Sen ulu çınarını daha da büyütmek sözünü hep birlikte vermiştik.

Evet, 2020 yılının ilk günlerinden bu yana tüm dünya gibi ülkemiz de zorlu bir süreçten geçiyor. Tüm insanlığın mikroskopla bile görülemeyen bir virüsle sınanarak, acizliğinin gözler önüne serildiği bu günler; görmek ve anlamak isteyene büyük mesajlar taşıyor. Kendisini her şeyin sahibi görmeye başlayan insanlığa uyanın, sabredin, şükredin ve tevekkül edin çağrısında bulunuyor.

Bu zor zamanlarda Toç Bir-Sen olarak bizler de teşkilat olmanın şuurunu ve sorumluluğunu daha da çok hissettik. Birbirimizle kucaklaşamasak da kardeş olmanın, Edirne'den Kars'a kadar gönül selamını almanın ve vermenin ne denli güzel olduğunu gördük. Çalışanlarımızın sosyal ve özlük haklarının korunması, genişletilmesi, örgütlülüğümüzün büyümesi için pandeminin gölgesinde kalmadan ama tedbirleri de asla ihmal etmeden üzerimize düşen sorumluluklarımızı hakkıyla yerine getirebilmenin gayretinde olduk.

Onca zorluğa, olumsuzluğa rağmen hamdolsun ki bu yetki yılında da omuz omuza yürüdüğümüz dava neferlerimizle yeni bir destan yine bir destan yazarak, çalışanlarımızın bize duyduğu güvenle Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’muzdaki rakipsizliğimizi yeniden ve daha güçlü bir biçimde tescilledik.

45.182 Tarım-Orman çalışanımızın davamıza olan inancı ve desteğiyle bayrağımızı daha da zirveye taşıdık.

‘Yolumuz Hak, Yükümüz Dava, Gayemiz Emek ve Ekmek’ diyerek sorumluluk üstlenen, ter akıtan, özveriyle, azimle çalışan, emek ve gönül veren, Şube ve İl Başkanlarımıza, Yönetim Kurulu üyelerine, İşyeri Temsilcilerimize, Kadınlar ve Engelli Çalışanlar Komisyonlarımıza şahsım ve Yönetim Kurulu’muz adına en içten duygularımla bir kez daha şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum.

Toç Bir-Sen’imizin 13. yetki zaferinin; tüm üyelerimize, Büyük Toç Bir-Sen ailesine, Memur-Sen camiasına, aziz milletimize, ülkemize, mazlumlara ve insanlığa hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Şimdi sorumluluğumuz dünden daha ağır, yolumuz daha uzun, hedefimiz daha da büyük. Tüm teşkilat olarak yılmadan, yorulmadan, asla zaferin rehavetine kapılmadan daha çok çalışacağız.

Sahaya sadece sayım tutanaklarından birkaç ay önce çıkan, sosyal medyada ahkam kesmeyi sendikacılık sanan, hiçbir kazanımda, mücadelede, masada ismi, cismi, imzası olmayan ‘Mayıs Sendikacılarına’ nın aksine, Hak ve hakikat çizgisinden sapmadan, emek ve alınterinden ödün vermeden, Büyük ve Güçlü Türkiye idealinden vazgeçmeden, insani ve ahlaki değerlerden ayrılmadan üyelerimiz, kamu çalışanlarımız, milletimiz, ülkemiz ve ümmetimiz için, mağdur ve mazlumlar için mücadele edeceğiz.

Rabbim, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlü, başarılarımızı daim, yolumuzu mübarek eylesin.