Erdemliler Hareketi Toç Bir-Sen olarak kuruluşumuzun 21. yılında, yeni yetki zaferimizi siz teşkilatımızla, üyelerimizle ve tarım-orman çalışanlarımızla paylaşıyor olmanın heyecanını, mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz.

Hamdolsun 15. kez yetki sorumluluğunu üstlendiğimiz bu yıl da; dava ve gönül neferlerimizle destan yazmaya devam ederek yetki bayrağımızı 45.945 üye sayısı ile bir kez daha zirveye taşıdık.

Omuz omuza yürüdüğümüz bu kutlu yolda artan üye sayımızla birlikte sadece örgütlü gücümüzü büyütmekle kalmayıp Tarım-Ormancılık Hizmet Kolu'ndaki emek mücadelesinin öncüsü olduğumuzu, bize duyulan güvenin ve desteğin her geçen gün büyüyerek, çelikleşerek devam ettiğini bir kez daha gözler önüne serdik.

Genel Merkez Yönetim Kurulumuz ve şahsım adına; soylu mücadelemize emek ve gönül veren, bu kutlu yolda sorumluluk üstlenen, davamızı ve sevdamızı hayır niyetle, alın teriyle, vefayla büyüten Şube ve İl Başkanlarımıza, Yönetim Kurulu üyelerine, İşyeri Temsilcilerimize, Kadınlar ve Engelliler Komisyonlarımıza, bize güvenerek Toç Bir-Sen Ailemizde yer alan Üyelerimize ve Genel Merkezimizdeki mesai arkadaşlarımıza en içten duygularımla şükranlarımızı sunuyorum. 15. yetki zaferimizin; tüm üyelerimize, Toç Bir-Sen ailemize, Memur-Sen camiamıza, aziz Milletimize, Ülkemize, mazlum coğrafyalara ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Tarım-Orman Çalışanlarımızın teveccühüyle üstlendiğimiz her yeni yetki; yeni sorumluluklar, yeni hedefler, yeni kazanımlar demek.

Bu nedenle yükümüz dünden daha ağır, zaferin rehavetine kapılmadan mücadelemizi daha da artıracak, koşuşumuzu daha da hızlandıracak, örgütlü gücümüzü daha da büyütecek davamızın ve kuruluş kodlarımızın sorumluluğuyla üyelerimiz, kamu çalışanlarımız, milletimiz, ülkemiz ve mazlumların sesi olmaya, sözü olmaya devam edeceğiz.

Erdemliler Hareketi Toç Bir-Sen olarak; bizlerin lügatinde asla yerinde saymak, mücadeleyi biran olsun bırakmak yok. Hani diyoruz ya hep; “Yükümüz ağır, yolumuz uzun, davamız emek ve ekmek” diye.

Bu yükü ağır, yolu uzun ama bir o kadar da değerli olan soylu mücadelemizde şimdi yeni bir hedefin yani yeni bir rekorun eşiğindeyiz.

Şimdi; hep birlikte besmele ile çıktığımız bu yolda, yürüttüğümüz sendikal mücadelenin, döktüğümüz alın terinin karşılığını 50.000 Tarım-Orman Çalışanımızın desteği ile alma, örgütlü gücümüzü daha da büyütme vakti.

Yeni hedefimiz; Allah’ın izni ve kıymetli teşkilatımızla, üyelerimizle omuz omuza kararlılıkla, azimle yürüteceğimiz mücadelemizle 16. Yetkimizi 50.000 üye ile taçlandırmak.

Başarılarımızla Destanlar Yazmaya Hep Birlikte Devam Edeceğiz

Toç Bir-Sen olarak, gücümüzü; merhametimizle, adaletimizle, tevazuumuzla birleştirmeye, kazanımlarımızı artırmaya, mücadelemizi büyütmeye, ‘Güçlü Memur, Güçlü Türkiye’ için ter dökmeye, hak aramanın öncüsü olmaya, sendikal kulvarda başarılarımızla destanlar yazmaya hep birlikte devam edeceğiz.

Çünkü bizler; her alanda ve her anlamda üyelerimize, topluma, millete faydası olan, iyi, güzel, doğru işlerde hizmet etmeyi şiar edinmiş bir aileyiz. Türkiye’nin sigortası biziz. Bu ülkeye borcumuz var, onun için de söyleyecek çok sözümüz var.

İşte bizler, Allah’ın izniyle bu şafağın öncüleri olacak, sadece sendikamızın değil kalbi sökülmüş çağın vicdanı, sesi olmayı sürdürecek, ülke, millet ve ümmet meselelerine bu bakışla yaklaşacak ve bu yaklaşımla yorumlayacağız.

Rabbim bizleri hak yolundan, hakikat yolundan ayırmasın, istikametimizi doğru, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlü, başarılarımızı daim eylesin.

“Yoldaşın Varsa, Yol Yorsa da Güzeldir.”